İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Whey Protein
Whey Protein

Whey Protein

Devamını oku »

Whey Protein Çeşitleri

Süt, %80’i kazein ve %20’si peynir altı suyu olmak üzere iki farklı protein kaynağına sahiptir. Peynir altı suyu, kazeine kıyasla vücut tarafından daha hızlı sindirilen, böylece daha hızlı etki gösteren bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda içeriği dallı zincirli amino asitler (BCAA) ve sistein gibi bileşenler bakımından da zengindir. Bu nedenlerle kas gelişiminde önemli rol oynayan protein için en iyi besin kaynaklarından biri olan peynir altı suyu, bazı işlemlerden geçirilerek daha pratik bir tüketim için whey protein tozu haline getirilir.

Whey protein tozu çeşitleri, %100 whey protein içeren ya da bazı bileşenlerle zenginleştirilmiş formüllere sahip seçeneklerden oluşur. Genellikle patentli ham maddelerin kullanıldığı ve zengin amino asit profiliyle öne çıkan %100 whey protein ürünleri, saf protein kaynağı arayanlar için idealdir. Kreatin, glutamin ve çeşitli vitaminler eklenerek oluşturulan kompleks ürünler ise protein desteği ile birlikte antrenman sonrası iyileşmeye de katkı sağlamak amacıyla tercih edilebilir.

Whey protein tozu, protein tozu takviyesini daha profesyonel seviyede almak isteyenler için izole ve konsantre olmak üzere iki farklı alt kategoride sunulur. İzole form %90 oranında protein içeriğine karşılık daha az yağ ve laktoz içerirken, konsantre form %70 – 80 protein değeri ile izoleye kıyasla biraz daha fazla yağ ve laktoz içeriğine sahiptir. Bunların yanı sıra bir de izole proteinin ek olarak filtrelenmesiyle elde edilen hidrolize form vardır. Bu form ise proteinin vücut tarafından daha hızlı sindirilmesi için özel olarak formüle edilmiştir.

Whey protein tozu, sade haliyle tüketilmesi zor bir sporcu besini olduğundan dolayı çeşitli aromalarla tatlandırılır. Aralarında çikolata, muz, çilek, kurabiye gibi popüler tatların bulunduğu seçeneklere sahip ürünler; su veya sütle karıştırılarak tüketildiğinde hem kolay hem de oldukça keyifli bir kullanım sunar. 

Whey Protein Tozu Fiyatları

Whey protein tozu fiyatları; içerikleri ve içeriğinde kullanılan ham madde kaliteleri, servis sayıları, markaları ve daha pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. İhtiyaçlarını karşılayacağını düşündüğün en iyi whey protein tozu ürününe ulaşabilmek için Supplementler.com güvencesiyle sunulan tüm markaların ürünlerini inceleyebilir, bütçene en uygun takviyeyi keşfedebilirsin.

Aralarında 5000 gramlık ürünlerin yanı sıra tek kullanımlık protein tozu seçeneklerini de bulabileceğin ürünlere; Multipower, Scitec, Weider, Olimp gibi dünyaca ünlü markaların güvencesiyle sahip olabilirsin. Supplementler.com kalitesiyle üretilen Türkiye menşeli whey protein tozu çeşitlerinin de seni beklediği online katalog üzerinden dilediğin takviyeyi %100 orijinal ürün garantisi, ücretsiz kargo imkânı ve sana özel hediyelerle satın alabilirsin. 

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

Whey Protein Nedir?

Whey protein, peynir üretimi sırasında ayrılan sütün yüksek protein değerine sahip sıvı kısmından elde edilir. Bu sıvı daha sonra birtakım işlemlerden geçirilerek toz haline getirilir ve whey protein tozu üretilir. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein Nedir?

Whey Protein Ne İşe Yarar?

Whey protein tozu, antrenman sonrasında sporcuların daha fazla kas gelişimi için ihtiyaç duyduğu protein desteğini sağlayarak toparlanmaya ve kütle artışına yardımcı olur. Daha detaylı bilgi için Whey Protein Yararları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Whey Protein Nasıl Kullanılır?

Whey protein tozu, en yüksek verimi alabilmek için antrenmandan önce ve antrenmandan sonra olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilir. Protein tozu kullanım zamanları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein Nasıl Kullanılır?


Kaynaklar: 

  1. Influence of the protein digestion rate on protein turnover in young and elderly subjects. The Journal of Nutrition, 2002

  2. Protein – Which is Best? – Journal of Sports & Medicine, 2004 

  3. Effect of protein/essential amino acids and resistance training on skeletal muscle hypertrophy: A case for whey protein. Nutrition & Metabolism, 2010

  4. Advances in modifying and understanding whey protein functionality. Trends in Food Science & Technology, 2002

  5. Whey Protein Production and Utilization, Agricultural Research Service, 2008


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top