İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Performans ve Güç
  4.  › 
  5. Beta Alanin
Beta Alanin

Beta Alanin

Devamını oku »
6 ürün listeleniyor.

Beta Alanin Ne İşe Yarar?

Bir amino asit türü olan beta alanin, çoğu amino asidin aksine, vücudunuz tarafından protein sentezlemek için kullanılmaz. Beta alanin, temel amino asitler arasında yer alır.

Beta-alanin, yüksek yoğunluklu egzersizler sonrası sporcular tarafından kullanılan bir supplement olarak dikkat çeker. Sporcular, bu takviyeyi atletik dayanıklılık ve performans hedeflerinde destek olması için tercih etmektedir.

Beta alanin etkileri konusunda yapılan akademik araştırmalar, bu amino asidin TTE’yi (yorgunluk süresi) uzatmada yardımcı olabileceğini göstermiştir. Egzersiz kapasitesini artırmak ve kas yorgunluğunu azaltmak antrenman performansı artırabilmektedir. Çoğu sporcu kas kütlesini diledikleri seviyeye ulaştırmanın yolu olarak etkili ve tam performans yapılan antrenmanları başarının anahtarı olarak görmektedir. İdeal vücuda ulaşabilmek için antrenman performansı belirleyici faktörlerden biridir.

Beta Alanin Faydaları

Sporcular için kas gelişimi, hacim artışı, antrenman performansı ve kas korunumu büyük önem taşıyan konular arasındadır.

Protein kas kütlesinin artışına, kas kütlesinin korunmasına ve normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. Amino asitler proteinin yapı taşıdır. Beta alanin temel amino asitler arasında yer alır.

Beta Alanin Kullanımı

Beta alanin takviyesi sporcular tarafından genellikle kreatin supplementi ile kombine halde kullanılır. Kreatin kısa süreli,  yüksek yoğunluklu egzersizlerin ardı ardına yapılmasında fiziksel performansı arttırır.

Sporcular beta alanin ve kreatin takviyelerini birlikte kullanarak, egzersiz performansı, kuvvet ve yağsız kas kütlesi oluşumunu desteklemeyi amaçlamaktadır.

Beta Alanin Ne Zaman Kullanılır?

Beta alanin supplementi genellikle antrenmandan 30 dakika önce ve sonra, günde 2-4 kez 1’er ölçek şeklinde kullanılır. Tablet forma ve markaya göre değişim gösteren kullanım zamanı ve miktarı, kullanılan beta alanin ürününe göre farklılaşabilir.

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top