İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Et Proteini
Et Proteini

Et Proteini

Devamını oku »

Et Protein Tozu Nedir?

Et protein tozları amino asit profili bakımından da zengin sporcu besinleridir. Bilindiği üzere sporcular için en önemli takviyelerden biri olan Whey protein tozları sütten elde edilmektedir. Süt içerisinde bulunan laktoza karşı duyarlı bünyeye sahip sporcular için et protein tozu ideal bir alternatiftir. Gluten içermiyor olması bakımından da tercih edilmektedir.

Et Proteinin Faydası Nedir?

Kas inşa etmek ve vücut geliştirme konusunda protein kaynağı arayanlar için kırmızı et en önemli hayvansal protein kaynaklarındandır. Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi neticesinde elde edilmektedir. İşlenme sırasında da et içerisindeki yağ, kolestrol ve faydalı olmayan besinler ayrıştırılmaktadır. Bu sayede kırmızı etten alınması gereken protein ihtiyacının karşılanmasına destek olurken, gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinin de tüketilmemesine olanak verir.

Kırmızı etten alınan protein, kas geliştirme konusunda en önemli besin maddelerinden birisidir. Kırmızı et tüketilerek et proteini ihtiyacı elbette karşılanabilir. Fakat sporcular için gereken protein miktarının karşılanabilmesi için tüketilmesi gereken kırmızı et miktarı kişinin bünyesinde olumsuz bazı etkiler yaratabilecek kadar çoktur. Bu nedenle kırmızı etten alınacak protein ihtiyacının karşılanabilmesi üzere et protein tozu ideal bir alternatiftir.

Et Protein Tozu Zararlı mı?

Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi ile elde edilen bir protein tozudur. Kırmızı et yiyerek aldığınız protein ile et protein tozu tüketerek aldığınız protein aynıdır. Üstelik yağ ve kolestrol gibi gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinden ayrıştırılmıştır. Tüm bunlar göz önüne alındığında rahatlıkla söylenebilir ki, et protein tozu tüketmenin zararlı bir yanı bulunmamaktadır. Satışı yapılan tüm et protein tozları T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayına ve iznine tabi olarak satılmaktadır.

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top