İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. İzole Protein
İzole Protein

İzole Protein

Devamını oku »

İzole Protein Tozu Çeşitleri 

Whey protein çeşitlerinden biri olan ve bu nedenle izole whey olarak da anılan izole protein tozu, peynir altı suyunun protein saflığını artırmak için bazı işlemlerden geçirilmesiyle üretilen bir sporcu besinidir.

Whey protein tozu belli bir konsantrasyon seviyesine ulaştığında yaklaşık %80’si protein, %20’si yağ ve karbonhidrat içerir. Bu form daha sonra “çapraz akışlı mikrofiltrasyon” adı verilen bir işlemden daha geçer. Peynir altı suyunda bulunan yağ, kolesterol, laktoz ve karbonhidratın bir kısmının filtrelenip ayrıldığı bu işlem sonucunda daha fazla protein bulunduran ancak yağ ve karbonhidratı daha az içeren ya da hiç içermeyen bir form meydana gelir. Porsiyon başına %90 gibi bir oranda daha fazla protein değerine sahip bir içeriğin ortaya çıktığı bu form, izole protein tozudur.

Düşük yağ ve karbonhidrat oranı sayesinde aktif bir spor yaşamıyla birlikte kilo kontrolü de yapan sporcular için daha etkili bir içerik haline gelen izole whey protein, diğer formlara kıyasla daha saf bir protein kaynağıdır. Bununla birlikte whey proteinin içerdiği amino asit oranıyla hemen hemen aynı değerlere sahiptir. Başta definasyon dönemi olmak üzere vücudundaki yağ kütlesini ve alacağı kalori miktarını azaltmak veya kontrol altına almak isteyenler için ideal bir tercih olan bu form, aynı zamanda bazı sağlık sorunları için de iyi bir çözümdür. Düşürülen laktoz oranı ile laktoz intoleransı olanlar için daha doğru bir tercih olan izole protein, azaltılmış kalori ve yağ oranıyla da kolesterol seviyelerini dengede tutmak adına iyi bir kaynaktır. 

İzole Protein Tozu Fiyatları 

İzole protein tozu diğer protein kaynaklarına kıyasla daha fazla işlemden geçirildiği için yüksek bir maliyete sahiptir ve bu nedenle fiyatı biraz daha yüksektir. Ancak servis başına sunduğu protein değeri göz önüne alındığında daha avantajlı ve etkili bir protein kaynağı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bunun yanı sıra ham madde kalitesinin, marka değerinin ve servis sayısının önemli rol oynadığı izole protein tozu fiyatlarında; pek çok kriter porsiyon başına verilen ücreti değiştirebilir.

600 gramdan başlayıp 2300 grama kadar çıkan geniş bir yelpazeye sahip izole protein tozu ürünlerini, sen de online katalog üzerinden tek tek inceleyebilirsin. Aralarında 30 gramlık ambalajlarda sunulan tek kullanımlık izole protein tozu çeşitlerini de bulabileceğin ürünlere; Weider, Scitec,  Muscletech gibi kaliteli markaların referansıyla sahip olabilirsin. İhtiyacına uygun ve senin için en iyi izole protein tozu; %100 orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo imkânı ile Supplementler.com’da seni bekliyor!

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

İzole Protein Nedir?

İzole protein tozu; diğer protein kaynaklarına kıyasla servis başına daha fazla protein sunan, yağ ve laktoz gibi bileşenleri azaltılmış ya da sıfırlanmış içeriğe sahip, biyoyararlanımı yüksek bir whey protein çeşididir. Daha detaylı bilgi için “İzole Protein Nedir?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Whey ve İzole Protein Farkı Nedir?

İzole protein tozu, whey protein tozunun çeşitli işlemlerden geçirilmiş bir versiyonudur. İzole protein; daha az yağ, laktoz ve karbonhidrat içeren ya da bunları hiç içermeyen özel bir formüle sahiptir. Bunlara karşılık protein ve BCAA oranı daha yüksek, sindirimi daha kolay ve hızlıdır. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein İzolesi mi Whey Protein Konsantresi mi?

İzole Protein Nasıl Kullanılır?

İzole protein, spordan kısa süre öncesinde ya da sonrasında tüketilebilir. Çabuk sindirilen ve emilimi yüksek olan içeriği sayesinde spor sırasında da tüketime uygundur.


Kaynaklar:

  1.  Whey Processing. Dairy Processing Handbook

  2.  Lactose Intolerance and Health. Agency fot Healthcare Research and Quality, 2010

  3. Effects of Whey Protein Alone or as Part of a Multi-ingredient Formulation on Strength, Fat-Free Mass, or Lean Body Mass in Resistance-Trained Individuals: A Meta-analysis. Sport Medicine, 2016

  4.  International Society of Sports Nutrition Position Stand: Protein and Exercise. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 2017

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top