İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sağlıklı Atıştırmalıklar
  4.  › 
  5. Protein Bar
Protein Bar

Protein Bar

Devamını oku »

Protein Bar Nedir?

Protein bar, yüksek proteinli içeriğe sahip, yan ürün olarak meyve ve yemiş çeşitleri de içerebilen genellikle besin içeriği sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış sağlıklı atıştırmalık çeşitleridir. Gün içerisinde kalori kontrolüne önem veren biriyseniz, protein barlar her zaman tercihe edebileceğiniz atıştırmalıklardan olacaktır. Proteinden gelen güçlü besin içeriği pişman etmez ve aynı zamanda kalorisi raflarda görmeye alışık olduğumuz paketli gıdalara göre oldukça az olduğu için de tatlı krizlerinize en iyi gelebilecek alternatiflerdir. 

Sağlıklı bar markaları özellikle son yıllarda artan sağlıklı yaşam trendi ve spor bilincine uyarak sporcu gıdalarının çeşitlenmesi için üretim yapmaktadır. Protein barlar da bu yoğun istek üzerine farklı birçok içeriğe sahip çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. En iyi protein bar markaları arasında yıllardır sporcuların yanında olan ve protein tozu gibi önemli takviyeleri üreten markaların yanı sıra, sağlıklı yaşam trendi içerisinde yeni doğan ve sağlam adımlar ile sektörde adından sözettiren markalar da bulunmaktadır. Artan talep sağlıklı atıştırmalık alternatiflerinin çeşitlenmesini sağlamaktadır. Sadece meyve, yer fıstığı ya da çikolata gibi aroma çeşitliliği değil, vitaminli protein bar, kolajen destekli protein bar gibi diğer fonksiyonel atıştırmalıkların da doğması sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlayan tatlı alternatiflerine ulaşmasını sağlamaktadır. proteinli barlara ek olarak proteinli gofret ürünleri de sevilen atıştırmalıklar arasındadır.

Protein Bar Araştırmaları

Birçok firma protein bar yapımında ana içerik olarak whey ya da soya proteini kullanmaktadırlar. Her iki protein çeşidi de atletlerin yağsız kas kütlesi edinmelerinde yardımcı olmaktadır. Ağırlık antrenmanları yapanlar üzerine yapılan bir çalışmada, günde üç kez normal beslenme düzenlerine ek olarak protein barı tüketen katılımcıların, yağsız vücut kütlelerinde protein almayanlarla kıyaslandığında artış sağladıkları görülmüştür.1

2011 yılında “Obesity” dergisinde yayınlanan bir çalışma, katı formda protein tüketiminin sıvı halde protein almaya kıyasla açlığı daha kolay bastırdığını bulmuştur.

Protein Bar Kullanım Miktarı

Antrenmandan önce ya da sonra, özellikle de protein karışımını hazırlayamayacağınız bir durumda protein barlarını tüketebilirsiniz. Günün herhangi bir anında da günlük protein miktarınızı tutturmak amacıyla tüketilebilirsiniz. Bu ürünlerin genellikle protein miktarı bir tatlıda olması gerekenin çok üstündedir ve şeker miktarı yok gibidir ancak karbonhidrat içeriği biraz daha yüksek ürünleri kardiyo çalışmaları öncesi tüketmek daha doğru olabilir. 

Kaynakça:

1.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15588291

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top