İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Kazein (Süt Proteini)
Kazein (Süt Proteini)

Kazein (Süt Proteini)

Devamını oku »
15 ürün listeleniyor.

Kazein Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu çeşitleri arasında, sindirim açısından farklılık gösteren iki farklı kazein türü vardır. Kalsiyum kazeinat olarak adlandırılan kazein türü, peynir yapımında üretilir. Sindirim süresi diğer türe göre oldukça kısadır.

Miseller kazein olarak bilinen diğer kazein türü ise, en saf kazein proteinidir. Üretimde kullanılan teknolojinin ilerlemesiyle neredeyse %100 saf bir ürün elde edilmektedir ve laktoz oranı düşüktür. Bu tip kazein, süt yağının alınması ve laktozun uzaklaştırılması ile elde edilir. L-glutamin içeren amino asit (BCAA) bakımından zengindir. Misel kazeinde bulunan protein, vücutta kas kütlesinin artırılması ve kemiklerin normal fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur (*).

Ünlü beslenme ve diyet uzmanı Yves Boirie tarafından yapılan bir çalışmada, sağlıklı deneklerde normal protein alımı araştırıldı. Katılımcılar on saat boyunca hiçbir şey yemediler ve sonrasında ise ya 30 gram whey protein ya da 30 gram kazein tükettiler.

Araştırma sonucunda, kan lösin değerlerinin whey ve kazein sindiriminden sonra zirve yaptığı görüldü. Whey tüketen grup yüksek lösin seviyelerine çıktıktan dört saat sonra temel sınırlara döndü. Kazein grubu da yüksek lösin seviyelerini yakalamıştır ve temel sınırlara yedi saat sonra inmişlerdir.

Kazein Protein Tozu Fiyatları

Kazein protein tozu; markalarına, ham maddelerine, içerik ve servis sayılarına bağlı olarak piyasada pek çok farklı fiyatta görülebilir. Supplementler.com kalitesi ve güvencesi ile satılan tüm marka ve ürünleri inceleyerek ihtiyacına ve bütçene uygun kazein protein tozunu bulabilirsin.

Weider, Hardline, Scitec gibi dünyaca ünlü markaların kazein proteinlerini, ücretsiz kargo imkânı ve sana özel hediyelerle satın alabilirsin.

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

Kazein Nedir?

Kazeinwhey proteini ya da yumurta proteinlerine alerjisi olanlar için oldukça iyi bir alternatiftir. Günün her saatinde tüketilebilir. Ancak yavaşça sindirildiği için uzun zaman besin alamayacağınız zamanlarda da kullanabilirsiniz.

Kazein Nelerde Bulunur?

Süt proteini olarak da adlandırılan kazein; peynir, süt, dondurma, salam ve sosis vb. şarküteri ürünleri, mısır gevreği, krema ve kazein protein tozu ile bazı protein barlarında bulunur.

Kazein Nasıl Kullanılır?

Günün her saatinde kullanıma uygun olan kazein proteini, pek çok sporcu tarafından uzun süre aç kalacakları zaman ve katabolik etkiden uzak durmak amacıyla gece yatmadan önce tüketilir. 90 kg olan ve kas hacmini geliştirmek isteyen erkekler için 40-50 gram kazein (yalnızca kazein tüketilecekse) tavsiye edilebilir. Daha detaylı bilgi için: Kazein Protein Nasıl Kullanılır?


Kaynaklar:

1- Casein nanomicelle as an emerging biomaterial-A comprehensive review. Colloids Surf B Biointerfaces. 2019

2- Whey protein stimulates postprandial muscle protein accretion more effectively than do casein and casein hydrolysate in older men. The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 93, Issue 5, May 2011, Pages 997–1005


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top