İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Kazein (Süt Proteini)
Kazein (Süt Proteini)

Kazein (Süt Proteini)

Devamını oku »
12 ürün listeleniyor.

Kazein Protein Tozu Çeşitleri

Farklı hayvan sütleri, farklı oranlarda kazein proteini içermektedir. Piyasada yer alan kazein tozu takviyeleri, aromasız olabildiği gibi farklı aromalara da sahip olabilir. Çikolata, muz, çilek ve vanilya gibi farklı aromalar içeren kazein takviyeleri, tüketicilere farklı seçenekler sunar.

En İyi Kazein Protein Tozu Markaları

Supplementler.com’un online ve fiziksel mağazalarında kullanıcı ile buluşan kazein protein tozu markaları arasında; yerli ve yabancı pek çok marka yer alır. Sporcu besinleri üretiminde pazar lideri üreticilerin en kaliteli ürünlerini, detaylı ürün sayfalarını inceleyerek veya Supplementler mağazaları çalışanlarına danışarak keşfedebilirsiniz. 

Weider, Nutrend ve Optimum Nutrition gibi uzun yıllardır sporcu besini üreten markaların kazein protein tozu ürünleri; Supplementler.com online mağazasında keşfedebileceğin en iyi markalar arasında yer alır. 

Kazein Protein Tozu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kazein protein tozu seçerken, diğer protein tozu çeşitlerinde olduğu gibi ilk dikkat edilmesi gereken servis başına sunduğu protein miktarı ve formülünde yer alan diğer bileşenlerin sporcunun ihtiyacına yönelik olup olmadığıdır. Ayrıca kazein proteini üretim aşamasında kullanılan ham madde kalitesi de önemlidir.

Seçeceğiniz ürünün hangi aromaya sahip olduğu da keyifli bir tüketim sunma açısından kişiye göre önemli olabilir. Çikolata, çilek, muz ya da vanilya gibi aroma çeşitleri ile protein shake’lerinizi hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda aromasız kazein protein tozu çeşitlerinden birini seçerek dilediğiniz lezzetlerle birleştirme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Kazein Formları

Kazein takviyeleri toz formda karşımıza çıkar ve genelde shaker aracılığıyla hazırlanır. 

Kazein Protein Tozu Fiyatları

Kazein protein tozu; markalar, ham maddelerine, içeriğine ve servis sayısına bağlı olarak pek çok farklı fiyatta karşınıza çıkabilir. Supplementler.com kalitesi ve güvencesi ile satılan tüm marka ve ürünleri inceleyerek, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun kazein protein tozunu bulabilirsiniz. Birçok markanın kazein takviyelerini, size özel fırsatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz.

Kazein Takviyesi Kullananların Yorumları

Kazein takviyesi kullananlar, diğer ürünlerde olduğu gibi deneyimlerini Supplementler.com’un yorumlar bölümünde paylaşmaktadır. Kazein takviyelerini satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını okumak için her ürünün altında yer alan bu bölümü inceleyebilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Kazein Nedir?

Kazein sütün bileşenlerinden biridir. Sütün içerisinde kazein ve whey proteinin yer aldığı bilinmektedir. Farklı hayvan sütleri, farklı oranlarda kazein proteini içermektedir. Kazein proteini tozu krem rengindedir. Kazein, whey proteini ya da yumurta proteinlerine alerjisi olanlar ya da tercih etmeyenler için alternatif sunar. 

Kazein Nasıl Elde Edilir?

Kazein proteini hayvanlardan elde edilen sütlerde bulunduğu için asitle çökeltme, ultra-filtreleme, rennin (peynir mayası) ile hidrolize etme ve diğer farklı filtreleme işlemlerinden geçirilerek sütten ayrıştırılmaktadır.

Kazein Nelerde Bulunur?

Süt proteini olarak da adlandırılan kazein; peynir, süt, dondurma, salam ve sosis vb. şarküteri ürünlerinde ve kazein protein tozu ile bazı protein barlarında bulunur.

Kazeinin Faydaları Nelerdir?

Bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek için bilgi bankası içeriğinde yer alan “Kazein Proteini Faydaları Nelerdir?” başlığına göz atabilirsiniz.

Kazein Protein Tozu Ne Zaman Alınmalı?

Kazein proteinin, pek çok sporcu tarafından gece yatmadan önce tüketildiği bilinmektedir. Ancak ideal kullanım zamanı için kazein tozu takviyesinin üzerinde yer alan kullanım açıklamalarını incelemenizi öneririz.

Kazein Nasıl Kullanılır?

Detaylı bilgi için: Kazein Protein Nasıl Kullanılır? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kazein Tozu Nereden Satın Alınır?

Kazein takviyeleri fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi birçok bilgiye de yine online ve fiziksel mağazalar aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Supplementler.com üzerinden pek çok markanın kazein takviyesine ulaşabilir, üyelere özel avantajlardan; farklı ödeme seçeneklerinden ve aynı gün kargo imkanından yararlanabilirsiniz. 


 

Kaynaklar:

1-      “Casein nanomicelle as an emerging biomaterial-A comprehensive review”, Colloids Surf B Biointerfaces. 2019

2-      “Whey protein stimulates postprandial muscle protein accretion more effectively than do casein and casein hydrolysate in older men”, The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 93, Issue 5, May 2011, Pages 997–1005

3-      “Ingestion of whey hydrolysate, casein, or soy protein isolate: effects on mixed muscle protein synthesis at rest and following resistance exercise in young men”, J Appl Physiol, 2009

4-      “International Society of Sports Nutrition Position Stand: protein and exercise”, J Int Soc Sports Nutr., 2017

5-      “International society of sports nutrition position stand: nutrient timing”, J Int Soc Sports Nutr., 2017

6-      “Casein Protein Processing Strongly Modulates Post-Prandial Plasma Amino Acid Responses In Vivo in Humans”, Nutrients., 2020

7-      “Postprandial kinetics of dietary amino acids are the main determinant of their metabolism after soy or milk protein ingestion in humans”, J Nutr., 2003

8-      “The Effects of Pre- and Post-Exercise Whey vs. Casein Protein Consumption on Body Composition and Performance Measures in Collegiate Female Athletes”, J Sports Sci Med., 2013


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top