İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Amino Asit
  4.  › 
  5. EAA (Esansiyel Amino Asit)
EAA (Esansiyel Amino Asit)

EAA (Esansiyel Amino Asit)

Devamını oku »
18 ürün listeleniyor.

Esansiyel Amino Asit Ürünleri

Esansiyel amino asit ürünleri; aromasız ve aromalı seçenekleri ile farklı tüketim alışkanlıklarına cevap verecek alternatiflerden oluşur. Esansiyel amino asit takviyeleri, ayrıca farklı bileşikler ile zenginleştirilmiş formülasyonlarla da karşımıza çıkabilir.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyesi Formları

Esansiyel amino asitler söz konusu olduğunda, birçok seçenek yer alır. Esansiyel aminoasit takviyeleri ise genelde kapsül ve toz formda karşımıza çıkar.

Toz

Toz formdaki esansiyel amino asit takviyeleri aromasız seçenekler dışında keyifli bir tüketim sunmak amacıyla farklı aromalarla da zenginleştirilmiştir. Toz formdaki amino asit takviyeleri, su veya diğer içeceklerle tüketilebilir.

Kapsül

Kapsül formundaki esansiyel amino asit takviyeleri koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde yer alır. Bahsedilen bu dış kabuk ile vücut sisteminde emilir ve metabolize edilir. Kapsül şeklindeki takviye ürünleri genelde tabletlerden daha hızlı parçalanma eğilimindedir. Pratik şekilde besin takviyesi almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyesi Markaları

Birçok marka farklı form ve içerik tipine sahip esansiyel amino asit takviyeleri sunar. ScitecHardline ve Big Joy gibi markalar esansiyel amino asit takviyeleri ile öne çıkar. Supplementler.com üzerinden birçok markaya ait ürün çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Dilediğiniz formdaki takviye çeşidini üyelere özel avantajlardan yararlanarak satın alabilirsiniz.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyesi Fiyatları

Esansiyel amino asit içeriğine sahip takviye ürünlerinin fiyatları, ürünlerin markasından içeriğinde yer alan tüm bileşenlere, ambalajına ve gramajına bağlı olarak değişkenlik gösterir. İncelediğiniz esansiyel aminoasit takviyelerini %100 orijinal ürün garantisi, size özel olarak hazırlanmış indirimler, farklı ödeme imkanları ve aynı gün kargo hizmeti ile supplementler.com üzerinden satın alabilirsiniz.


Esansiyel Amino Asit Takviyeleri Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her türlü gıda takviyesini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var. Yaş, aktivite durumu ve kronik rahatsızlıklar gibi faktörler, bu anlamda dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alabilir. Esansiyel amino asit takviyesi almadan evvel güvenilir markalara ait takviye ürünlerini orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. Onay ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaraları da dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Almış olduğunuz ürüne ait ambalajın tahrip edilmemiş ve bozulmamış olarak size ulaşması da önemlidir.


Esansiyel Amino Asit Takviyesi Kullananların Yorumları

Esansiyel amino asit ürünlerini satın alanlar Supplementler.com’un yorumlar böllümünde görüşlerini paylaşmaktadır. İlgilendiğiniz ürünü incelerken yorumlar bölümüne de göz atabilir, ürün yorumlarını okuyabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Esansiyel Amino Asit Nedir?

Protein vücudun temel yapı taşlarından biridir. Amino asitler ise proteinlerin yapı taşları olarak bilinir. Esansiyel amino asitler olarak adlandırılan amino asit çeşitlerinin, vücut tarafından üretilemediği bilinmektedir. Esansiyel amino çeşitleri arasında histidin, izolösin, lösin, lisin, metionin, fenilalanin, treonin, triptofan ve valin yer alır.

 

Esansiyel Amino Asitler Ne İşe Yarar?

Esansiyel amino asitler, vücudunuzda birçok konuda rol oynayan bileşiklerdir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Amino Asit Nedir? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Esansiyel Amino Asit Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyeleri Nasıl Kullanılmalı?

Kapsül formdaki esansiyel amino asit takviyeleri su ile yutularak tüketilir. Toz formadaki ürünler ise su ile karıştırılarak tüketilir. Tavsiye edilen kullanım şekli için öncelikle aldığınız ürünün üzerinde yer alan kullanım talimatlarını takip edebilirsiniz.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyeleri Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Esansiyel amino asit kullanımı ve kullanım sıklığı; mevcut yaşantınız, aktivite sıklığınız, beslenme şekliniz ya da fiziksel durumunuz gibi faktörler nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Herhangi bir takviye kullanmadan evvel doktorunuza danışmanız önerilir.

 

Esansiyel Amino Asitler Hangi Besinlerde Bulunur?

Dokuz temel amino asidin tümünü içeren gıdalar tam proteinler olarak adlandırılır. Bu gıdalara sığır eti, kümes hayvanları, balık, yumurta, süt, soya, kinoa ve karabuğday örnek verilebilir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Amino Asit Bulunan Yiyecekler Nelerdir? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyeleri Nasıl Muhafaza Edilir?

Satın aldığınız esansiyel amino asit takviyesini nemli yerlerden uzak tutmanız tavsiye edilir. Ürünü serin ve kuru bir ortamda saklamaya özen gösterin. Ayrıca takviye ürünün üzerinde yer alan saklama koşullarını da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

 

Esansiyel Amino Asit Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Esansiyel amino asit takviyeleri; birçok bilgiye ulaşabileceğiniz, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Online mağazalar aracılığıyla ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi bilgileri edinebilirsiniz. Ayrıca satış temsilcilerinin bilgileri paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla da ürün içeriklerine ve kullanım yollarına dair bilgi edinebilirsiniz. Supplementler.com üzerinden dilediğiniz esansiyel amino asit takviyesini satın alabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

1. Biochemistry, Essential Amino Acids, 2021

2. Functional Amino Acids In Nutrition And Health, 2013

 


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top