İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sporcu Vitaminleri
  4.  › 
  5. Vitaminler
Vitaminler

Vitaminler

Devamını oku »

Vitaminler Nedir?

Vitamin, suda ve yağda çözünen çeşitlere sahip organik moleküllerdir. İnsanlar metabolizmalarının düzgün çalışabilmesi için protein, yağ ve karbonhidratta olduğu gibi vitaminlere de ihtiyaç duyarlar. Sporcu beslenmesi için de vitaminler önem taşır. Enerji oluşum metabolizmasından kas ve kemik dokularının korunmasına birçok farklı metabolik faaliyette vitamin besinleri görev alır. Makro besinler ve minerallerin emilimi için vitaminlerin yeterli miktarda alınması gerekir.

Vitaminlerin Faydaları Nelerdir?

Bazı vitaminler vücutta protein ve amino sentezi gibi görevlerde rol oynar. Bunlara örnek olarak B6 vitaminini verebiliriz. B6 vitamini normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur. Sporcuların sıkça tercih ettikleri C vitamini ise yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur. C vitamini ayrıca kemik ve kas dokuları için önemli demir emilimini arttırır. Birçok sporcu B kompleks vitaminlerini ve multivitamin takviyelerini daha enerjik hissetmek için kullanır. 

Yoğun aktiviteler sonrası vücudunun toparlanabilmesi için besin maddelerine olan ihtiyacı artmaktadır ve bunların azlığı hem performansı etkiler hem de antrenman sonrası toparlanmanızı geciktirerek bir sonraki antrenman seansınıza hazırlanmada sizi geride bırakabilir. Vitaminler kategorisinde vitamin markaları ve çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik ürünleri inceleyebilirsiniz.

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top