İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Performans ve Güç
Performans ve Güç

Performans ve Güç

Devamını oku »
135 ürün listeleniyor.
%35 İndirim
2299 TL 1499 TL
SEPETE EKLE

Performans ve Güç Ürünleri

Antrenman öncesi ve sonrası için tasarlanan birçok karışım, kullanıcılarda farklı etkiler yaratmak için çeşitli besin bileşiklerinin kombinasyonları olarak sunulmaktadır. Antrenman öncesi olarak tasarlanan takviye ürünler ayrıca “pre-workout” ürünler olarak da karşımıza çıkar.

Piyasada, birçok bileşeni içeriğinde bulunduran çok sayıda sporcu takviyesi bulunmaktadır. Performans ve güç ürünleri genelde farklı etken maddelerin kombinasyonlarıyla yer alır. Bu ürünlerin içerisinde bulunan maddelere genelde beta alanin, kafein, sitrülin malat, lösin, arjinin gibi maddeler dahildir. Aromasız seçeneklerin yanı sıra; çikolata, kahve, orman meyveleri ve kahve gibi birçok aroma seçeneğine sahip ürünler de yer almaktadır. Bu takviyeleri genel olarak kategorilere ayıracak olursak:

Güç ve Performans

Güç ve performans  kategorisi içinde yer alan takviyeler; özellikleri gereği sadece vücut geliştirme ile uğraşanların değil, fitness, yüzme, boks ve koşu gibi performansa dayalı sporları yapanlar için de önemli gıda takviyelerindendir. 

Enerji ve Dayanıklılık

Enerji ve dayanıklılık kategorisi içinde yer alan takviyeler; içeriği değişmekle birlikte yaygın olarak kreatin ve kafein bulundurmaktadır.

Karbonhidrat ve Jel

Karbonhidrat ve Jel kategorisinde yer alan takviyeler içerisinde karbonhidrat tozları ve jelleri yer alır. Hazır karbonhidrat tozları ve jellerinin avantajı, normal besinlerdeki karbonhidratlara kıyasla vücut tarafından daha hızlı emilebilmeleridir.

Tribulus

Demir dikeni olarak adlandırılan tribulus; Avrupa, Güney Asya, Afrika ve Avustralya'nın ılıman ve tropikal bölgelerine özgü çiçekli bir bitkidir. Tribulus takviyeleri kapsül ve tablet formlarda yer alır, genelde antrenmandan önce ve sonra kullanıldığı bilinmektedir.

Kompleks Tribulus

Kompleks tribulus takviyeleri içerisinde genelde ağırlıklı olarak tribulus terrestris, arjinin ve maca ekstresi yer almaktadır.

Beta Alanin

Beta alanin (beta alanine) sporcular ve fitness tutkunları arasında popüler bir gıda takviyesi olarak bilinir. Genelde sporseverlerin tercih ettiği beta alanin takviyeleri, vücutta bulunan ve birçok mekanizmada görev alan bir tür amino asidin supplement haline getirilmiş şeklidir.

Sitrülin

Sitrülin takviyeleri, ilk olarak karpuzda bulunan bir amino asit olan sitrülini içermesiyle öne çıkar. Sitrülin takviyeleri sporcular tarafından sıkça tercih edilir. 

Performans ve Güç Ürünlerinin Fiyatları

Performans ve güç kategorisinde yer alan gıda takviyelerinin fiyatları, ürünlerin markasından içeriğinde yer alan tüm bileşenlere, ambalajına ve gramajına bağlı olarak değişkenlik gösterir. İncelediğiniz besin takviyelerini %100 orijinal ürün garantisi, size özel olarak hazırlanmış indirimler, farklı ödeme imkanları ve aynı gün kargo hizmeti ile Supplementler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Performans ve Güç Ürünlerinin Formları

Geniş bir yelpazede yer alan sporcu takviyeleri, farklı kullanım imkanları sunan çeşitli formlara sahiptir. Bu formlar, antrenman öncesi ve sonrası kullanım kolaylığı sundukları gibi uzun süreli kullanım imkanı sunan büyük ambalajlarda da yer alabilir.

Jel

Jel formda yer alan takviyeler, genelde tek kullanımlıktır ve susuz kullanıma uygundur. Tek başına satışa sunulduğu gibi birden fazla ürünü içeren paketlerde de satışa sunulabilmektedir.

Saşe

Saşe formda yer alan takviyeler, jel formda olduğu gibi genelde kullanıldığı zaman açılan paketlerde yer alır.

Shot

Shot formda yer alan takviyeler de tek kullanımlık olmalarıyla öne çıkar ve antrenman öncesinde pratik kullanım imkanı sunar.

Sıvı

Sıvı formdaki takviyeler, genelde içecek gibi kolay şekilde tüketilir.

Toz

Toz formdaki takviyeler pek çok çeşide sahiptir. Sıvı besinler ya da su ile karıştırılarak hazırlanır ve tüketilir.

Tablet

Tablet formdaki takviyeler, su ile karışım hazırlamak istemeyen kişiler tarafından kolayca tüketilebildikleri için tercih edilir.

Kapsül

Kapsül formda yer alan takviyeler, sıvı ya da toz gibi formlara nazaran daha pratik ve hızlı kullanım imkanı sunar ve su yardımı ile tüketilir.

 

Performans ve Güç Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her takviye üründe olduğu gibi performans ve güç ürünlerini de almadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Güvenilir markalara ait takviye ürünlerini satın alırken ürünün orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. Onay ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaraları da dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Almış olduğunuz ürünün, size ambalajı tahrip edilmemiş ve bozulmamış olarak ulaşması da önemlidir.

Performans ve Güç Ürünlerinin Markaları

Farklı form ve içerik tipi ile karşımıza çıkan gıda takviyelerinin üretiminde, pek çok marka öne çıkar. Yurt dışı merkezli ve Türkiye menşeli markaların; kapsül, toz ve sıvı gibi formlarda yer alan performans ve güç odaklı takviyeleri, daha ulaşılabilir fiyatlarda temin edebilir ve dilediğiniz formdaki takviye çeşidini keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Performans ve Güç Takviyeleri Ne İşe Yarar?

Performans ve güç ürünleri spor salonunda geliştirilebilecek özellikler düşünülerek tasarlanmıştır.

Performans ve Güç Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Güç ve performans kategorisinde yer alan ürünler genelde antrenman öncesinde ve antrenman sonrasında tercih edilir. Takviye ürünün kullanım yöntemi formuna ve içeriğine göre değişkenlik gösterebilir. Tablet ve kapsül formdaki takviyeler su ile yutularak tüketilir. Toz formadaki ürünler su ile karıştırılarak tüketilir. Tek kullanımlık; direkt tüketilen üretilen ürünler de mevcuttur. Bu nedenle takviye ürünü kullanmadan önce üzerindeki kullanım talimatını okumanız tavsiye edilir.

Kimler Performans ve Güç Takviyeleri Kullanabilir?

Performans ve güç ürünleri genelde sporseverler tarafından tercih edilir. Takviye gıdaların insanlar üzerindeki etkileri; fiziksel durum, antrenman yoğunluğu, cinsiyet ve yaş gibi pek çok faktör nedeniyle farklılık gösterebilir. Kullanmak istediğiniz gıda takviyesinin içeriğinde yer alan besin maddelerini göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak; takviye kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Performans ve Güç Takviyeleri Nasıl Saklanır?

Satın aldığınız gıda takviyesini nemli yerlerden uzak tutmanız tavsiye edilir. Gıda takviyelerini serin ve kuru bir yerde saklamaya özen gösterin. Ayrıca takviye ürünün üzerinde yer alan saklama koşullarını da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Performans ve Güç Takviyeleri Nereden Satın Alınır?

Performans ve güç ürünleri; fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi birçok bilgiyi de yine online mağazalar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla da ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Supplementler.com’da yer alan geniş ürün yelpazesini inceleyebilir, üyelere özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

1.    Multi-Ingredient Pre-Workout Supplements, Safety Implications, and Performance Outcomes: A Brief Review, 2018


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top