İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sporcu Vitaminleri
  4.  › 
  5. Probiyotik & Sindirim
Probiyotik & Sindirim

Probiyotik & Sindirim

Devamını oku »
11 ürün listeleniyor.

Probiyotik ve Sindirim Takviyeleri Çeşitleri 

Probiyotik ve sindirim kategorisinde yer alan takviyeler, kendi içinde kullanım yöntemlerine göre ayrılabilir ve farklı çeşitleri olabilir. Bu çeşitler aroma seçenekleri ile ilişkili olabilmektedir. 

Aromasız 

Aromasız probiyotik ve sindirim takviyeleri, içerisinde herhangi bir aromatik lezzet içermeyen takviyeler olarak adlandırılabilir. Genellikle aromalı takviyeleri tercih etmeyenler tarafından tüketilmektedir. Aromasız probiyotik ve sindirim takviyelerini supplementler.com adresinde inceleyebilirsiniz. 

Aromalı 

Probiyotik ve sindirim kategorisinde yer alan aromalı gıda takviyeleri, birden fazla aroma çeşidine sahip olabilen takviyelerdir. Çoğu marka, çiğnenebilir formda veya toz formda olan takviyelerini aromalı olarak üretebilmektedir. Supplementler.com adresinde yer alan gıda takviyeleri ise çilek aromalı probiyotik veya karpuz aromalı kalsiyum karbonat gibi farklı aromalarda yer alır. İsteğinize uygun takviyeleri supplementler.com adresinden satın alabilirsiniz. 


Probiyotik ve Sindirim Takviyelerinin Formları

Probiyotik ve sindirim kategorisine ait takviyelerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle çiğnenebilir form veya kapsül formda bulunan bu takviyeler, farklı aromalara sahip oldukları gibi ihtiyaca yönelik olarak farklı gramajlarda da olabilirler. 

Çiğnenebilir Form 

Çiğnenebilir probiyotik ve sindirim takviyeleri, genelde tablet veya kapsül yutmakta zorluk çeken kişiler tarafından tercih edilirler. Bu form ağızda çiğneme yolu ile sindirim sistemine dahil olur. Diğer formlara nazaran daha pratik kullanım imkanı sunar.

Kapsül 

Kapsül probiyotik ve sindirim takviyeleri tablet formla benzerlik göstermesi ile ön plana çıkar. Kapsül form, probiyotik takviyelerinin içeriğini kaplayan bir yapıya sahiptir. Tablet formdaki gibi su ile tüketilmektedir. 


Probiyotik ve Sindirim Takviyesi Markaları

Probiyotik ve sindirim kategorisinde yer alan takviyeler, farklı markalar tarafından farklı gramajlarda ve formlarda üretilmektedir. Sektörün önde gelen markaları supplementler.com adresinde yer almaktadır. Sektörde öne çıkan markalara örnek olarak Nature’s Supreme ile One Up örnek gösterilebilir. İhtiyacınıza yönelik gıda takviyelerini, supplementler.com adresinden temin edebilirsiniz. 


Probiyotik ve Sindirim Takviyesi Fiyatları

Probiyotik ve sindirim takviyeleri farklı markalar tarafından farklı formlarda ve gramajlarda piyasada satışa sunulmaktadır. Her takviyenin ücretlendirilmesi de farklıdır. Probiyotik ve sindirim kategorisinde yer alan ürünleri satın almadan evvel hangi formun ve gramajın size uygun olduğunu seçmeniz ve buna göre fiyat araştırması yapmanız önemli bir adımdır. Size en uygun takviye çeşidini ve formunu bulduktan sonra ise sektörün önde gelen markalarının bulunduğu supplementler.com adresinden satın alabilirsiniz. 


Probiyotik ve Sindirim Takviyelerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Probiyotik ve sindirim ürünlerini seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan satış yerlerindeki ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Ürünlerin orijinal olup olmadığı da kontrol edilmelidir. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları kutunun üzerinde bulunmalıdır. Almış olduğunuz takviye ürüne ait ambalajın da zarar görmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önemlidir. Türkiye’nin en çok tercih edilen online alışveriş sitelerinden biri olan supplementler.com adresinde probiyotik ve sindirim ürünleri satılmaktadır. İstediğiniz probiyotik ve sindirim ürününü buradan seçebilir ve satın alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular 

Probiyotik ve Sindirim Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Probiyotik ve sindirim takviyeleri farklı formlara sahiptir. Bu formların kullanım şekilleri farklılık gösterebilir. Kapsül formda bulunan probiyotik ve sindirim ürünleri su veya sıvı ile yutularak kullanılır. Çiğnenebilir formda olanlar ise ağız yolu ile çiğnenerek tüketilir.  Dilediğiniz probiyotik ve sindirim takviyesine supplementler.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kimler Probiyotik ve Sindirim Takviyelerini Kullanabilir?

Probiyotik ve sindirim takviyeleri farklı ürünlerden oluşmaktadır. Her takviyenin yaş sınırlaması farklı olabilir. Probiyotik ve sindirim takviyelerini kullanmadan evvel takviye kutularının üzerinde yazan yaş sınırlaması bölümünü inceleyebilirsiniz. Herhangi bir takviye kullanmadan evvel mevcut durumunuzu değerlendirmek için doktora danışmanız önerilir.

Probiyotik ve Sindirim Takviyeleri Nerede Satılır?

Probiyotik ve sindirim takviyeleri farklı markalar tarafından üretilir ve satılır. Fiziki mağazalarda da bulunabilen bu takviyeler aynı zamanda supplementler.com sitesinde de satılmaktadır. Siz de probiyotik ve sindirim takviyelerine sahip olmak istiyorsanız şeffaf bir alışveriş anlayışını deneyimlemek için supplementler.com’u tercih edebilirsiniz. 


Kaynaklar


  1. The International Scientific Association for Probiotics and Prebiotics Consensus Statement on the Scope and Appropriate Use of the Term Probiotic, 2014 

  2. Beyond Just Bacteria: Functional Biomes in the Gut Ecosystem Including Virome, Mycobiome, Archaeome and Helminths, 2020

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top