İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Kompleks Protein
Kompleks Protein

Kompleks Protein

Devamını oku »

Kompleks Protein Tozu Çeşitleri 

Protein, makro bir besin olarak kas gelişimi için önemli bir kaynak olmasının yanı sıra her besinde farklı formlarda bulunur. Orta - ileri seviyede spor yapanlar başta olmak üzere tüm sporcular, hem vücutlarının ihtiyaçlarını karşılamak hem de diyetlerine ya da besin toleranslarına uygun proteini alabilmek için ideal formları tercih eder. Kompleks protein tozu ürünlerinin temel amacı; işte bu kazein, whey, soya ve benzeri şeklinde değişen protein kaynaklarını tek serviste ve aynı anda vücuda sağlamak isteyen sporculara protein gereksinimlerini sağlamaktır.

Kompleks protein tozu çeşitleri; iki ve daha fazla protein kaynağını içeren, buna karşın tüm protein kaynaklarını içermek zorunda olmayan protein tozu ürünlerindendir. İçerdikleri protein türlerine göre farklı sindirilme ve emilim sürelerine sahip olan bu ürünler; genellikle geç ve hızlı sindirilen protein kaynaklarını bir arada sunarak gün boyu protein kazancı sağlar. Ayrıca glutamin, BCAA ve benzeri amino asitlerle ya da kas gelişimini iyi yönde etkileyen vitamin ve minerallerle desteklenen kompleks protein formülleri, protein sentezini hızlandırıp kas onarımına da katkıda bulunur.  

Kompleks Protein Tozu Fiyatları 

Servis başına vücuda daha fazla protein kaynağı kazandıran ve böylece besin ihtiyacını gün boyunca karşılamayı başaran kompleks protein tozu ürünleri, doğal olarak yüksek fiyatlara sahiptir. Markaları, patentli ham maddeleri, servis sayıları, gramajları ve benzeri kriterlere göre fiyat skalası genişleyen bu ürünleri; sporcuların kendi ihtiyaçlarına göre seçmesi önemlidir.

3200 gram gibi uzun ömürlü kullanım sunan ürünlerin yanı sıra 480 gramlık paketlerde de sunulan kompleks protein tozu ürünlerini sen de protein tozunun güvenilir adresi Supplementler.com’da keşfedebilirsin. Hardline, Weider, Big Joy, Scitec, Muscletech gibi yerli ve yabancı markalara ev sahipliği yapan Supplementler.com’un online kataloğunda, kaliteli içerikleriyle öne çıkan en iyi kompleks protein tozu ürünlerine ulaşabilirsin. Gereksinimlerine uygun ürünleri %100 orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo imkânı ile satın alabilirsin.

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

Kompleks Protein Nedir?

Kompleks protein tozu; ikiden fazla protein türü içeren, farklı emilim ve sindirim sürelerine sahip olan protein tozu ürünlerinden biridir. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Kompleks Protein Tozu Nedir?

Kompleks Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Kompleks protein tozu ürünleri, farklı sürelerde emilim gösteren protein kaynaklarına sahiptir. Bu nedenle en ideal kazanım için sabah saatlerinde alınması ve böylece sindirim sürecinin gün boyunca sağlanması tavsiye edilir. 


Kaynaklar:

  1. Protein: Which is Best? Journal of Sport Science and Medicine, 2004

  2. Effect of protein/essential amino acids and resistance training on skeletal muscle hypertrophy; A case for whey protein. Nutrition and Metabolism, 2010

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top