İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Performans ve Güç
  4.  › 
  5. Tribulus
Tribulus

Tribulus

Devamını oku »

Aynı zamanda bitkinin hangi kısmının kullanıldığı da önemlidir. En yüksek yoğunluklu değerler Türkiye, Makedonya ve Bulgaristan’da yetişenlerde bulunmaktadır.  Hindistan, Çin ve Vietnam önemli derecede düşük yoğunluklara sahip bitkilerin olduğu yerlerdir.

Tribulus Araştırmaları:

Litvanyalı araştırmacılar, atletlere %40 saponin içeren 625 mg Tribulus verdiklerinde (20 gün boyunca günde 3 kez) testosteron sirkülasyonunun, deneyin ilk 10 gününde önemli derecede yükseldiğini gözlemlediler. Geri kalan günlerdeki testosteron seviyeleri sabit kaldığı gözlemlediler.

Trıbulus Kullanım Miktarı:

Tribulus takviyesinin kullanımı dozuna bağlıdır. Diğer bir deyişle, protodioscin maddesinin kısa bir aralıkta etkili olduğu görünmektedir. Çok az ya da büyük miktarlar işe yaramıyor. Günde vücut ağırlığınızın her bir kilosu için 1.15 ve 2.3 miligram aralığında protodioscin’e denk düşen miktarda tribulus tüketmelisiniz.

%6 oranından daha az olmayacak şekilde protodioscin içerecek şekilde üretilmiş ve %40-45 aralığında toplam saponin içeren tribulus özütü kullanın. 

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top