İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Amino Asit Faydaları Nelerdir?

Amino Asit Faydaları Nelerdir?

Karın Yağlarını Eritir

2007 yılında “Menopause" dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre, 3 ay boyunca kullanılan soya amino asidi içeren besin desteği, menopoz dönemindeki kadınların karın bölgesindeki yağların büyümesine engel olmuştur. Tek başına diyet yapmaktansa, kalorisi azaltılmış bir diyete amino asit desteği ilave etmek, yağ yakma ihtimalini yükseltebilir (1).

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Functional Ingredients Research Inc.’den Dr. Ewan Ha’ya göre, amino asitlerin çoğu vücut yağlarının seviyesini düzenlediği için bağışıklık sistemi ve vücuttaki antioksidan aktivite üzerinde kontrol sahibidir. Bu da amino asitlerin vücudumuzdaki yağ oranı üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Antikorların çoğu amino asitlerden oluştuğu için hastalıklara karşı dirençli olmaya da yardımcı olmaktadır (2).

Sinir Sistemini Korur

Amino asitler, sadece kas gelişimi ve bağışıklık sistemi üzerinde etkili değildir; merkezi sinir sistemi üzerinde de anahtar bir role sahiptirler. Johns Hopkins Üniversitesi Nöroloji Bölümü’nden Dr. John W. McDonald’a göre, amino asitler gelişmemizin kısıtlı olduğu dönemlerde sinir hücrelerini besleyerek ve büyüterek, onların hayatta kalmasına yardımcı olmaktadır (3).

Kas Kaybını Önler

Yoğun antrenmanlar sonrasında oluşabilen kas kaybının önlenebilmesi için vücut, amino asit desteğine ihtiyaç duyar. Amino asitler, kasların toparlanma sürecinde meydana gelebilecek kas kayıplarını önlenmesinde ya da ilerlemesinin durdurulmasında etkili olabilir (4).

Egzersiz Yorgunluğunu Azaltabilir

Amino asitlerin egzersiz performansı üzerine etkisinin incelendiği araştırmalarda, bu bileşenlerin antrenman yorgunluğunu azaltabileceği sonucuna varılmıştır. Araştırmalara göre egzersiz sırasında BCAA kullanımı, fiziksel ve zihinsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olabilir. Yapılan bir çalışmada; egzersiz sırasında BCAA kullanan kişilerin, plasebo kullananlara kıyasla %15 oranında daha az yorgunluk belirtisi gösterdiği tespit edilmiştir (5).

Amino asit çeşitlerini inceleyip, satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 22.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 24.08.2016
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top