İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Tribulus Nedir?

Tribulus Nedir?

Tribulus terrestris, dikenlerle kaplı bir meyvesi olan ve demir dikeni bitkisinden elde edilen bir maddedir. Demir dikeninin meyvesi, yaprakları ve kökü farklı medikal amaçlarla ve genel sağlığı iyileştirmek adına kullanılabilir.

Tribulus Terrestrisin Faydaları Nelerdir?

Tribulus Terrestrisin testosteron güçlendirici takviyelerin bir bileşeni olarak kullanılır. Bazı araştırmalar, cinsel işlev bozukluğu yaşayan kişilerde bu konuda fayda sağlayabileceğini göstermektedir (1, 2).

Diyabetli kişilerde kan şekeri kontrolünü ve kolesterolü iyileştirebilir (3).

Anjin semptomlarını azaltabilir ve atletik performansı artırabilir (4).

Tribulusun ne işe yaradığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Tribulus Ne İşe Yarar? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Tribulus Nasıl Kullanılır?

Tribulus terrestrisin en fazla 3 ay boyunca, kadınlar için yemeklerden sonra günde 3 kez 250 mg kullanılması önerilirken, erkeklerde 3 ay boyunca günde 3 defa 500 mg kullanılması tavsiye edilir (5).

Sıkça Sorulan Sorular

Demir Dikeni Nerelerde Bulunur?

Demir dikeni; Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu'nun bazı kısımları dahil olmak üzere birçok bölgede yetişir.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 12.06.2024
Yayınlanma Tarihi : 25.08.2016
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top