İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Optifibre
Tüm Ürünler

Optifibre

Devamını oku »
3 ürün listeleniyor.

 OptiFibre Hakkında

OptiFibre® takviye edici gıdanın özellikleri:

  • OptiFibre® %100 bitkiseldir.

  • OptiFibre® %100 suda çözünebilir.

  • Optifibre® gazlı olmayan içeceklere, çorba ya da yoğurt gibi yarı katı gıdalara, sıcak ya da soğuk olarak karıştırılabilir.

  • OptiFibre® içeriğinde yer alan %100 bitkisel kökenli lif ile günlük beslenme programınızda ihtiyacınız olan kalan lifi karşılamaya yardımcı olur.2


1. E.Niv et al. Randomized clinical study: partially hydrolized guar gum (PHGG) versus placebo in the treatment of patients with irritablo bowel syndrome, Nutrition & Metabolism (2016) 13:10 DOI 10.1186/s12986-016-0070-5

2. Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Duygusal Beyin, Bağırsak, 26. Baskı, Destek Yayınları, ISBN 978-605-311-139-9, Nisan 2018


Nestlé OptiFibre® Formları

OptiFibre®  %100 bitkisel kökenli takviye edici gıda tüketicilere toz ve saşe formlarda sunulur. Nestlé OptiFibre® ürünleri nötr tadı nedeniyle kolayca kullanılabilir.


OptiFibre® Ürünleri

OptiFibre® %100 Bitkisel Kökenli Lif Kaynağı; gluten, ilave şeker*, renklendirici, tatlandırıcı veya koruyucu içermez. *Doğal olarak şeker içerir.

Toz formda olan OptiFibre® %100 Bitkisel Kökenli Lif Kaynağı’nın 1 ölçeğinde; 4,3 g lif yer alır. Kullanımı kolay olan ürünün 1 ölçeği (5 g) gazlı olmayan içeceklere ve yarı katı gıdalara, sıcak ya da soğuk olarak karıştırılabilir.

Saşe formda olan OptiFibre® %100 Bitkisel Lif Kaynağı’nın bir kutusunda ise 10 adet saşe yer alır. Yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz 1 saşe içeriğinde 4,3 g suda çözünebilir lif bulunur.


Nestlé Optifibre® Takviyesinin Fiyatı

Servis miktarı, içerik tablosu, fiyat ve benzeri pek çok bilgi çerçevesinde inceleyebileceğiniz Optifibre® ürünlerini, ücretsiz kargo ya fırsatından yararlanarak supplementler.com üzerinden satın alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Lif Nedir?

Lif yani diyet posası; bitkisel gıdalarda bulunan sindirilemeyen karbonhidratlar olarak anılır.3,4 Lif, sofra şekeri ve nişasta gibi diğer karbonhidratların aksine, sindirim sistemimiz tarafından sindirilemez ve emilemez ancak kalın bağırsaklarımızdaki bakteriler tarafından kullanılır.3,5

3.Dhingra, D., Michael, M., Rajput, H. & Patil, R. T. Dietary fibre in foods: a review. J. Food Sci. Technol. 49, 255–66 (2012).

4.Samur, G. & Mercanlıgil, S. M. Diyet Posası ve Beslenme. (T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı, 2008).

5.Administration, U. S. F. and D. Nutrition Facts Label: Dietary Fiber. Dietary Fiber 2 https://www.accessdata.fda.gov/scripts/InteractiveNutritionFactsLabel/factsheets/Dietary_Fiber.pdf. (Erişim tarihi: 01.10.2018)


Guar Fasulyesi Nedir?

Hindistan ve Pakistan’a özgü olan guar fasulyesi yaklaşık 2 metre yükseklikteki bir çalı üzerinde yetişir. Yetiştiği bu yerlerde ise yaprakları ve çalının taneleri taze sebze gibi tüketilebilir.


Bitkisel Lif Kaynakları Nelerdir?

Yüksek lif kaynakları arasında tahıl grubunda yer alan yulaf, buğday ve arpa gibi içeriklerin bulunduğu bilinmektedir. Bamya, patlıcan ve pancar gibi sebzeler de lif kaynağı olarak karşımıza çıkar. Bunların yanı sıra elma, armut ve şeftali gibi meyveler de genel olarak iyi birer lif kaynaklarıdır.4

4-Samur, G. & Mercanlıgil, S. M. Diyet Posası ve Beslenme. (T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı, 2008).


Çözünebilir Lif Nedir?

Çözünebilir lifler, sindirim sistemimiz tarafından doğrudan sindirilemeyen, ancak kalın bağırsaktaki yararlı bakteriler tarafından besin olarak kullanılarak, kısa zincirli yağ asitleri gibi besin bileşenlerinin üretilmesini sağlayan liflerdir.4,6

 4-Samur, G. & Mercanlıgil, S. M. Diyet Posası ve Beslenme. (T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı, 2008).

 6-British Nutrition Foundation. Dietary fibre. Dietary fiber (2018). https://www.nutrition.org.uk/healthyliving/basics/fibre.html. (Erişim tarihi: 01.10.2018)


OptFibre® Lif Takviyesi Nasıl Etki Eder?

Bitkisel kökenli lif içeriği sayesinde sıvı veya katı gıdaların tadını, kokusunu ve dokusunu değiştirmez. Bu nedenle günlük yiyecek veya içecekler ile kolayca bütünleşir.


OptiFibre® Kimler İçin Uygundur?

Lif ihtiyacı olan, beslenme düzenine lif takviyesi eklemek isteyen 4 yaş üstü çocuk ve yetişkin bireyler tarafından kullanılabilir.


OptiFibre® Nasıl Kullanılır?

Gazlı olmayan içeceklere, yoğurt veya çorba gibi yarı katı gıdalara, sıcak veya soğuk olarak karıştırılabilen OptiFibre® %100 Bitkisel Kökenli Lif Kaynağı’nın bir ölçeği 5g'dır. Tek kullanımlık saşe ürünleri de aynı şekilde içeceklere ve yarı katı gıdalara; sıcak ve soğuk fark etmeksizin karıştırılabilir.


Optifibre® Takviyesi Nasıl Muhafaza Edilir?

OptiFibre® ürünleri direkt güneş ışığı almayan; serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. OptiFibre® lif takviyesinin açıldıktan sonra 8 hafta içinde tüketilmesi önerilir. Hazırlanmış ürünler sıkıca kapatılmalıdır. Eğer oda sıcaklığında muhafaza ediliyorsa 6 saat içerisinde, buzdolabında muhafaza ediliyorsa 24 saat içinde tüketilmelidir. Her ürünün muhafaza koşulları ve tavsiye edilen tüketim tarihi, üzerinde yer aldığı şekilde değerlendirilmelidir. Aldığınız bitkisel lif takviyesinin üzerinde yer alan kullanım önerilerini de ayrıca okumanızı öneririz.


Optifibre® Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Optifibre® ürünleri fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürünlerin içerik tabloları, günde kaç defa ve hangi miktarda kullanabileceğine dair kullanım önerileri gibi pek çok bilgiyi supplementler.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca üyelere özel indirimler ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca alanında deneyimli satış temsilcilerinin bilgi birikimleri aracılığıyla Supplementler’in fiziksel mağazalarında da satın alabilirsiniz. 


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top