İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Tonalin CLA Nedir, Faydaları Nelerdir?

Tonalin CLA Nedir?

Tonalin olarak da bilinen Tonalin CLA, genellikle kilo vermek için kullanılan bir besin takviyesidir. CLA’nın açılımı “konjuge linoleik asit” olarak bilinir. Konjuge linoleik asit; et ve süt ürünlerinde, kuzu eti ve sığır etinde yaygın olarak bulunan ve doğal olarak oluşan 28 doymamış yağ asidini niteleyen bir terimdir. Tonalin, doğal aspir yağı kullanılarak elde edilir.

Tonalin CLA Nasıl Kullanılır?

Önerilen Tonalin CLA kullanım dozu bulunmamakla birlikte günlük Tonalin CLA kullanımı için kutu üzerinde yazan miktarın geçlmemesi gerekir. Tonalin CLA, meyve, doğal tahıllar ve sebzeleri içeren bir diyet ve düzenli egzersiz eşliğinde kullanılmak için uygundur.

Tonalin CLA Faydaları Nelerdir?

Tonalin CLA’nın metabolizma üzerindeki etkisine yönelik yapılan araştırmalarda, CLA takviyesinin diyet ile birlikte alındığında vücuttaki yağ içeriğini azalttığı görülmüştür. Ancak bu azalmanın yağ hücresinin sayısında değil boyutunda olduğu tespit edilmiştir. Bir başka deyişle CLA tüketimi vücut ağırlığını değiştirmese de yağ kütlesinin azaltılmasını sağlar (1).

Laboratuvar çalışmaları sonucunda tonalin CLA tüketiminin bağışıklık sistemine de olumlu katkıları olduğu görülmüştür. Soğuk algınlığı, grip gibi bağışıklık sistemi hastalıklarında ortaya çıkan ağrı, ödem, ateş gibi semptomları azalttığı tespit edilmiştir (1).

CLA’nın kilo verme sürecindeki etkisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “CLA (Yağ Yakıcı) Zayıflatır mı?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 7.10.2021
Yayınlanma Tarihi : 27.08.2018
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top