İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Göbek Eritmek İçin Cla mı Karnitin mi?

Konjuge Linoleik Asit (CLA)

CLA et ve süt ürünlerinde yoğun olarak bulunan, yağ yakmaya ve yağsız kas kütlesi inşa etmeye yardımcı olan bir bileşiktir. Birleşik Devletler Süt Konseyi tarafından yapılan bir sunum takibi Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından güvenli bir madde olarak kabul edilmiştir.

2000 yılında yapılan ve Beslenme Dergisi’nde yayımlanan bir çalışmada, CLA takviyelerinin tüm deneklerin vücut yağ düzeylerini düşürdüğü gösterilmiştir. Bu nedenle CLA yağ yakıcı olarak kullanımı uygun olabilecek bir bileşen olarak karşımıza çıkar.

CLA’nın zayıflama sürecindeki rolünü detaylı öğrenmek için “CLA (Yağ Yakıcı) Zayıflatır mı?” yazısını mutlaka okuyun!

Karnitin (L-Carnitine)

Karnitin, genellikle karaciğer ile böbreklerde lisin ve metiyonin amino asitlerinden sentezlenen bir amino asittir. Et ve süt ürünleri dahil olmak üzere tüm protein kaynaklarında da bulunmaktadır. Vücuttaki çeşitli hücresel yapılarda enerji için yağların taşınması ve parçalanması için gereklidir.

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde 2007 yılında yayınlanan bir çalışmasında, karnitin takviyesinin hem zihinsel hem de fiziksel yorgunluğu azaltmada olumlu bir etkisi olduğu belirtilmiştir.

L Karnitin ürünlerine göz atmak ve hemen almak için linke tıklayabilirsiniz.

Karnitinin zayıflama sürecindeki rolünü detaylı öğrenmek için “Karnitin (Yağ Yakıcı) Zayıflatır mı?” yazısını okuyabilirsiniz.

L-Karnitin ve CLA Kıyaslaması

Karnitin, yağ taşıyıcı olarak çalışır ve yağ hücrelerinin tamamen yakıldıkları mitokondriye taşınmasına yardımcı olur. CLA ise, lipoprotein lipazı (LPL) inhibe ederek çalışır. LPL, yağ hücrelerinin kan dolaşımından yağ almasını ve depolamasını sağlar.

CLA ürünlerini incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Güncellenme Tarihi : 8.10.2021
Yayınlanma Tarihi : 28.09.2018
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top