İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Termojenik Yağ Yakıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

Termojenik Ne Demek?

Termojenikler olarak adlandırılan takviyeler vücut ısısını artıran, egzersiz yapmak için enerji sağlayan ve daha fazla kalori yakımına yardımcı olan gıda takviyeleridir.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Doğru kullanıldığında bu takviyeler, enerji vererek sağladığı termojenik etki (vücut ısısını artırma) ile metabolizma hızını arttırmaya ve daha fazla kalori yakımına yardımcı olur.

Termojenik yağ yakıcıların yararları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Termojenik Yağ Yakıcıların İçerisindeki Bileşenler Nelerdir?

Kafein, termojenik özelliklere sahiptir ve bundan dolayı termojenik takviyelerde ana bileşen olmuştur. Kafein, vücutta adrenalin seviyesini artırarak yağ yakımının desteklenmesine yardımcı olur, açlığı yatıştırır ve metabolizmayı hızlandırır (1).

Yeşil çay da termojenik etkiye sahip bileşenler içerir. Bazı araştırmalar, kafeinli yeşil çay supplementlerinin 24 içerisinde metabolizmayı %4 oranında hızlandırıp yağ yakımını %16 oranı kadar artırabileceğini göstermiştir (2, 3).

Guarana gibi kahve çekirdeklerine benzer tohumlardan elde edilen, ancak iki kat kafein içeren bitkisel karışımlar da yağ yakıcı takviyelerde yer alan yaygın bileşenlerdir. 

Termojenik yağ yakıcıların zayıflama sürecindeki rolünü detaylı öğrenmek için “Termojenik Yağ Yakıcılar Zayıflatır mı?” yazısını okuyabilirsiniz.

Termojenik Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır?

Termojenik ürünler kafein gibi doğal uyarıcılar içerdiğinden, ilk kullanılmaya başlandığında düşük dozlarda alınması tavsiye edilir. Egzersizlerden 30-60 dakika önce alınması, daha yoğun ve daha uzun çalışmanın yanında daha fazla kalori yakımına yardımcı olabilir. Uyarıcı etkiye sahip olma özelliğinden dolayı günlük tavsiye edilen dozdan fazla alınması ve uyku öncesinde kullanılması tavsiye edilmez.

Termojenik yağ yakıcı kullanımı sırasında ürünün ambalajında belirtilen günlük alım miktarı dikkate alınmalı, bu miktarın üzerine çıkılmamalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yağ Yakıcı Haplar Zararlı mı?

Pek çok üründe olduğu gibi yağ yakıcı haplar da hassas bir bünyeye sahip olanlarda birtakım yan etkiler ortaya çıkarabilir. Bu yan etkiler; kabızlık, ishal, karın ağrısı ve mide bulantısıdır.

Limon Suyu Yağ Yakar mı?

Limon suyunun salt yağ yakımına yardımcı olduğuna dair net bir bilgi yoktur. Bu konuda daha fazla çalışma yapılması gerekmektedir.

Yeşil Çay Yağ Yakar mı?

Yeşil çağ, doğal olarak içeriğinde bulunan kafein ve EGCG bileşenleri yardımıyla yağ yakımına destek olup vücut kompozisyonunun düzenlenmesine katkı sağlayabilir (4).

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 22.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 9.07.2018
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top