İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Termojenik Yağ Yakıcıların Yararları Nelerdir?

Termojenik Nedir?

Termojenik, ısı üretme eğilimi anlamına gelmektedir ve bu terim çoğunlukla metabolik uyarma yoluyla ısıyı artıran ilaçlarda veya organik atıkta ısı yaratan mikroorganizmalarda yaygın olarak uygulanır. Vücut geliştirmede yağ kaybetmek isteyen sporcular, bazal metabolik hızlarını artırmak için termojenik yağ yakıcı ürünü kullanırlar ve böylece enerji tüketimlerini artırırlar. Kafein ve efedrin bu amaç için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Termojenez Nedir?

Termojenez, vücudun ısı ürettiği bir süreçtir. Termojenez sürecinin bir diğer özelliği de vücut sıcaklığını sabit tutmasıdır. Sıcaklığın sabit kalması söz konusu olduğunda, vücut belirli yollarla ısı üretmektedir. Kış aylarının dondurucu soğuklarında insanların yaşadığı titreme hali, vücudun soğuk havaya maruz kaldığında doğal olarak ürettiği ısıdır.

Ayrıca, vücutta kasların daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için onları ısıtan egzersize bağlı termojenez de bulunmaktadır. Vücut, kasları ısıtmak ve egzersiz sırasında onları sıcak tutmak için kimyasal reaksiyonlar geçirmektedir.

Termojenik yağ yakıcıların nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmak için “Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?” yazısını okuyabilirsiniz.

Termojenik Yağ Yakıcıların Faydaları Nelerdir?

Termojenik Etki (Vücut Isısını Artırıcı Etki) Yaratır

Termojenik ürünler, vücut ısısını artırıcı etkiye sahiptir. Bu ürünler, vücut sıcaklığını dengelemek için vücudun daha hızlı bir şekilde kalori harcamasını, oksidatif fosforilasyon olarak bilinen yöntemlerle sağlayabilirler (1).

Enerji Seviyelerini Artırır

Birçok termojenik takviyede bulunan uyarıcı bileşenlerin bazıları nedeniyle, vücudun enerji seviyeleri artabilir. Genellikle bu ürünlerde uyarıcı bileşen olarak kafein kullanılmaktadır (2, 3).

Sağlıklı Kiloyu Korumaya Yardımcı Olur

Termojenik gıda takviyeleri, metabolizma hızını artırmasının yanı sıra kilo kontrolüne de yardımcı olabilmektedirler. Kişinin metabolizma hızı arttıkça, kilo kontrolü sağlaması da kolaylaşmaktadır (1).

Egzersiz Performansını Artırır

Termojenik takviyeler, enerji sağlama özelliklerinden dolayı egzersiz performansını artırabilmektedir (3).

Kas Sağlığını ve Dayanıklılığını Destekler

Termojenik takviyeler, vücudun doğal termojenez sürecine yardımcı olmaktadır. Bu sayede, yakıt olarak kas hücreleri yerine yağ hücrelerini kullanarak vücudun yağsız kütlesini korumaya yardımcı olabilir (3).

Termojenik yağ yakıcıların olası zararlarını öğrenmek için “Termojenik Yağ Yakıcıların Zararları Nelerdir?” yazısını okuyabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 31.10.2018
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top