İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Likit Amino Asit Nedir?

Sıvı amino asitler en saf ve en etkili amino asit ürünleridir. Sıvı formları sayesinde katkı maddelerinden arındırılmış durumdadırlar ve diğer amino asit formlarına göre çok daha hızlı bir şekilde sindirilmektedirler.

Sıvı amino asitler en saf ve en etkili amino asit ürünleridir. Sıvı formları sayesinde katkı maddelerinden arındırılmış durumdadırlar ve diğer amino asit formlarına göre çok daha hızlı bir şekilde sindirilmektedirler.

Likit Amino Asitler

Amino asitler proteinleri, koenzimleri ve diğer hayati fonksiyonları olan elementleri oluşturan önemli moleküllerdir. Bazı amino asitler vücut tarafından üretilebildiği gibi, bazıları da diyet yoluyla alınmalıdır. Pek çok kişi amino asitleri sıvı, tablet ya da kapsül formunda bir supplement olarak almayı tercih etmektedir. Daha hızlı emildiği ve daha kolay sindirildiği için likit (sıvı) amino asitler daha fazla tercih edilmektedir.

Vücut fonksiyonlarının doğru bir şekilde çalışması için gerekli 20 standart amino asit bulunmaktadır. Bunların 8 tanesi esansiyel amino asittir ve 12 tanesi de esansiyel olmayan amino asitlerdir. Esansiyel olmayan amino asitler vücut tarafından üretilebilir, ama esansiyel amino asitler besinler ya da supplementler yoluyla dışarıdan alınmalıdır.

Pek çok kişi yedikleri gıdalardan yeterli oranda esansiyel amino asit alamaz. Sağlıksız bir beslenme düzeninde sık sık tüketilen işlenmiş gıdaların vitamin ve mineral değeri düşük olduğu gibi, çeşitli kimyasallar, hormonlar ve antibiyotikler bulunur. Bu katkı maddeleri, vücudun bu tarz yiyecekleri işleyerek sindirmesini zorlaştırır. Bu yüzden esansiyel amino asit destekleri kullanmak gerekebilir.

Likit amino asitlerin sağlık açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Kan basıncını (tansiyon) düşürmeye ve kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadırlar. Enerji seviyesini arttırabilir ve beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlayarak, daha uzun süre konsantre olmamıza destek olurlar. Aynı zamanda vücutta daha fazla protein üretilmesine (sentezlenmesine) sebep oldukları için metabolizma üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.
Metabolizma hızlandığında, vücut daha fazla enerji üretir ve fonksiyonlarını daha iyi yerine getirebilir. Likit amino asit içtiğiniz zaman yağlar daha kolay çözünür ve vücudun yağ depolama ihtimali azalır. Likit amino asitler protein yönünden çok zengin olduğu için atletler ve vücut geliştiriciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Atletler egzersiz yaparken likit amino asit kullandıkları zaman, yağsız kas kütlesinin erimesini önlemiş olurlar. Atletler yağsız kas kütlesini korumaya çalışırken, mümkün oldukça fazla yağ kaybetmeye çalışırlar. Amino asitler, egzersiz esnasında zarar gören kas dokusunun ve organların onarılmasından sorumludur. Likit amino asitler aynı zamanda kemik kaybı, kemik erimesi ve böbrek hastalıklarını önleyebilir.

Hemen her supplement mağazasında bulabileceğiniz likit amino asitlerin yemekten önce alınması tavsiye edilir. Kullanıma hazır bir şekilde üretilen likit amino asitler direkt içilebildiği gibi, 300 ml. meyve suyu ile karıştırılarak da tüketilebilir. Çok geniş bir amino asit profiline sahip olan likit amino asit ampullerinden en iyi etkiyi, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte almanız mümkündür.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top