İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Whey Protein Yararları

Whey proteinin hayat kalitesini arttırmaktan, açlığın yatıştırılmasına kadar pek çok konuda güçlü yanı bulunuyor. Whey protein yararları ile ilgili bazı araştırmaları sizin için inceledik:

1. Yağ Yakar ve Kas Kütlesini Korur

Biraz daha yağ yakmak için günlük aldığınız kalori miktarını azalttınız mı? Öyleyse bu araştırma sonuçları ilginizi çekebilir. Minnesota’da yapılan bir araştırmada deneklerin günlük kalorileri 500 kalori azaltıldı ve bir kısmına whey proteini ve bir kısmına da eşit değerde başka bir içecek karışımı verildi. 12 haftanın sonunda whey proteini tüketen grubun %6.1 daha fazla yağ yaktığı ve kas kütlesini koruduğu görüldü. Siz de bundan sonra acıktığınız whey proteinli bar ya da protein shake tüketerek, yemek yerken yağ yakmayı hedefleyebilirsiniz.

2. Hacimlendirir ve Güçlendirir

Teksas Baylor Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, iki gruba ayırdıkları dayanıklılık antrenmanı yapan 19 erkek ile gerçekleştirdikleri 10 haftalık bir araştırmada, bir gruba 14 gr. whey ve kazein proteini ile 6 gr. amino asit, diğer gruba da 20 gr. plasebo etkili bir ürün verdiler. Whey tüketen grupta yağsız kas kütlesinde ve kas gücünde artış görüldü. Siz de biraz daha güçlenmek için spor yapıyorsanız, spordan 1 saat önce ve spordan sonra whey proteini tüketmeniz faydanıza olacaktır.

3. İştahı Azaltır

Acıktınız mı? Kilo almadan doymanızı sağlayacak bir önerimiz var. Avustralya’da yapılan bir araştırmada 28 obez erkek 4 gruba ayrıldı ve her grup farklı içecekler tüketti. 50 gr. whey proteini içeren karışımı içen grubun 4 saat sonra açlık hormonları ölçüldüğünde, diğer gruplardan daha az olduğu görüldü. Bu da demek oluyor ki, whey proteini uzun süreli tokluk sağlıyor ve etkili bir iştah kontrolü sağlıyor.

Whey protein hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “Whey Protein Hakkında Her Şey” yazımızı okuyabilirsiniz.

Whey protein tozu çeşitlerini inceleyip, satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top