İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
8158 Görüntülenme

Kadınlar Protein İçebilir Mi?

Kadınlar protein tozu içebilir mi? Bu basit sorunun cevabı evet. “Kadınlar protein içerse şişer mi veya otomatik kaslanır mı?” sorusunun cevabı da tabi ki hayır...

Kadınlar protein tozu içebilir mi? Bu basit sorunun cevabı evet. “Kadınlar protein içerse şişer mi veya otomatik kaslanır mı?” sorusunun cevabı da tabi ki hayır. Bu soruyu detaylı şekilde anlatabilmek için aslında en başa dönmek gerekir.

Proteinin Yararları

Protein’in aslında tek görevi vücudumuzda inşaa etmek ve onarmaktır. Organlarınız kaslarınız, dokularınız, hatta saç, kemik, ve tırnaklarınızın bile içinde belirli miktarlarda protein vardır. Bu yüzden besinlerinizden yeterince protein almanız vücudunuzun düzgün işlev görmesi için son derece önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr Whey Protein
Hardline
Hardline Whey 3Matrix 908 Gr Whey Protein
Hardline
Optimum Gold Standard Whey 908 Gr Whey Protein
Optimum Nutrition
Optimum Gold Standard Casein 1818 Gr Kazein (Süt Proteini)
Optimum Nutrition

Rejimlerde Proteinin Önemi

1. Protein Tok Tutar

Protein sizi diğer makro besinlere göre (şeker, kompleks karbonhidrat, yağ vb.) çok daha tok tutar. Protein’in besleyici ve doyurucu etkisi sayesinde, daha az acıkır, daha az yer ve diğer bol şeker, yağ ve karbonhidratlı besinlere göre daha sağlıklı beslenmiş olursunuz.

2. Protein Kas Dokunuzu Korur

Proteinlerin kas dokunuzu koruma durumu  çok ama çok önemlidir. Protein yemeden yapılan diyetlerde yağ yerine önce kaslarınızı eritirsiniz. Kas az hacim kaplar ve ağırdır. Yağ ise daha çok hacim kaplar hafiftir. Kilo verince yağdan verdiğinize emin olun!

Spor Yaparak Kilo Vermek

Kilo vermenin tek yolu aldığınızdan fazla kalori yakmaktır. Bu sebepten çok çok az yemek ile sağlıklı kilo verilmez. Bu dayanılmaz rejimlerin hepsinin sonu hüsrandır. Kalıcı şekilde kiloları verebilmek için fitness / spor yapmanız gerekir. Spor yaparken de vücudunuz muhakkak protein ihtiyaç duyar. Doğru olan beslenmemek değildir, doğru beslenmektir. Doğru olan tüm gün oturmak değil, hareketli olmaktır. Doğru olan cılız değil, fit olmaktır.

Kadınların, tıpkı erkekler gibi doğru beslenmesi ve gerekli vitamin, mineral, protein ve lifleri almayı aksatmaması önemlidir.

Etiketler: Protein Tozu

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top