İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

CLA (Yağ Yakıcı) Nasıl Kullanılır?

Konjuge linoleik asit (CLA), kalp hastalığını, kanseri ve diyabeti önleyebilen yararlı bir takviye olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ancak, bu iddiaların çoğu sadece ön araştırmaya dayanmaktadır. Bu nedenle CLA takviyesi kullanmaya başlamadan önce ne amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. CLA takviyelerini ilaç yerine kullanmak veya kilo vermek için sihirli bir yol olduğunu düşünmek doğru değildir. CLA (yağ yakıcı) takviyesinin mevcut ilaçlarınızı veya sağlık durumunuzu olumsuz etkilemeyeceğinden emin olmak için CLA kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. Her zaman yüksek kaliteli bir marka satın alın ve trans-10, cis-12 izomerini içeren takviyeleri tercih etmeye çalışın.

CLA (Yağ Yakıcı) Nasıl Kullanılır?

CLA kullanımı söz konusu olduğununda her zaman doktorunuzun tavsiyesine uyun ve üreticinin talimatlarını okuyun. Üreticiler genellikle yağ yakıcı ilaç takviyesinin nasıl saklanacağı ve tüketileceği hakkında kullanım talimatları ve bilgiler sağlamaktadır. Ayrıca talimatlar ve ürün hakkında bilgilerin olduğu bölümde CLA takviyesinin ne sıklıkla alınması gerektiği hakkında bilgi veren bir tablo da olabilir. CLA takviyeleri çoğunlukla suyla almanız gereken küçük bir CLA tablet veya CLA kapsül şeklinde olmaktadır. CLA takviyeleri farklı konsantrasyonlarda bulunur. Bazı takviyeler 500 miligram (mg) tablet, diğerleri 1.000 mg'lık tabletler içerebilmektedir. Araştırmalar, bir kişinin günde ortalama 3-4 gramdan fazla CLA'ya ihtiyaç duymadığını göstermektedir. Yani, eğer takviyeniz 1.000 mg ise, günde üç kez alabilir ve günlük CLA alımınızı karşılayabilirsiniz.

CLA ayrıca günlük diyetinizde, özellikle et ve sütte de bulunan yağ asitlerinden oluşmaktadır. Hayvansal ürünlerde bulunan CLA miktarı hayvanların yem ya da ot ile beslenmesine bağlı olarak değişebilmektedir. (1)

CLA (yağ yakıcı) günlük beslendiğiniz gıdalarla da elde edebilirsiniz fakat özellikle kilo vermek ve yağ yakmak hedefindeyseniz bu yeterli olmamaktadır. Almanız gereken günlük uygun miktarı karşılamanız için takviye kullanmanız yerinde olacaktır. CLA takviyelerini yukarıda belirtilen miktarda ve yemek sırasında almanız önerilir.

CLA (Yağ Yakıcı) Kullanımının Yan Etkiler Nelerdir?

Her ne kadar CLA yağ yakıcı özelliği olan ve zararı olmayan bir takviye olsa da CLA takviyeleri ile ilişkili bir takım yan etkiler bulunmaktadır. Bunlar çoğunlukla sulu dışkı, kusma, mide bulantısı ve genel uyuşukluk ve yorgunluk hali gibi grip benzeri semptomlar içerir. Ayrıca çok nadiren de olsa baş ağrısı, baş dönmesi, kabızlık ve ciltte küçük, kırmızı lekeler şeklinde bir tür döküntü de yaşayabilirsiniz. Çoğu insan, yaklaşık iki haftalık düzenli CLA kullanımından sonra yan etkilerin azaldığını bildirmektedir.

Son olarak ilaç yerine CLA takviyeleri almayınız. Bazı insanlar takviyeleri ilaç gibi görür veya takviye kullanımının ilaçların bir alternatifi olduğuna inanırlar. Bununla birlikte, ilaçlar tamamen bir rahatsızlığından üstesinden gelmeye yardımcı olmak üzere çalışır ve çok daha fazla test ile değerlendirmeden geçerler. İlaçlar bir doktor tarafından reçete edilir ve size doğru miktarı sağlamak için dikkatli bir şekilde dozu ayarlanır. CLA takviyeleri doktor tarafından yazılan ilaçların yerine geçemez. Fakat takviyelerin de dozu iyi ayarlanmalı ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Tüm takviyelerden olduğu gibi CLA (yağ yakıcı) takviyelerinden de mucize yaratması beklenmemelidir.

CLA’nın faydaları hakkında detaylı bilgi edinmek için “CLA (Yağ Yakıcı) Ne İşe Yarar?” yazısına göz atabilirsiniz

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top