İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Beta Alanin Gerekli mi?

Beta Alanin Nedir?

Beta alanin, esansiyel olmayan bir amino asittir. Çoğu amino asidin aksine, vücut tarafından proteinleri sentezlemek için kullanılmaz. Bunun yerine histidin ile birlikte, karnosin üretir. Karnosin daha sonra iskelet kaslarında depolanır (1). Karnosin, egzersiz sırasında kaslardaki laktik asit birikimini azaltır, bu da atletik performansın iyileşmesine yardımcı olur.

Beta Alanin Faydaları Nelerdir?

Beta alanin faydaları supplement kullanmayı düşünenler tarafından merak edilmektedir. Beta alanin özellikle atletik performans ve tükenme süresi üzerindeki etkileri ile bilinmektedir. Beta Alaninin tüm faydalarını "Beta Alanin Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?" yazımızda inceleyebilirsiniz.

En İyi Beta Alanin Kaynakları Nelerdir?

En iyi beta alanin kaynakları et, kümes hayvanları ve balıktır. Vejetaryenler ve veganlar, kaslarında diğer insanlara kıyasla % 50 daha az karnosine sahiptir. Beta alanin takviyeleri kullanılarak vücuttaki beta alanin seviyeleri arttırılabilir (2).

Beta Alanin Dozaj Önerileri

Beta alaninin standart dozu günlük 2-5 gramdır. Bir öğünle birlikte beta alanin tüketilmesi, karnosin seviyesini daha da arttırabilir (3).

Beta Alanin Gerçekten Gerekli mi?

Beta alaninin, sahip olduğu çeşitli yararlar göz önüne alındığında gerekli olduğunu söylemek mümkündür. Beta alanin kullanırken ürün üzerindeki kullanım talimatlarına uyulması tavsiye edilir.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 12.02.2019
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top