İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Balık Yağı Zayıflatır mı?

Balık yağının trigliserid (kan yağı) ve kalp hastalıkları gibi pek çok olumsuz sağlık koşulunu iyileştirdiği bilindiği için, zayıflamaya etkisi de merak edilerek hayvanlarda ve insanlarda omega-3 yağ asitleri ve kilo verme ilişkisi araştırılmaya başlanmıştır.

Balık yağının trigliserid (kan yağı) ve kalp hastalıkları gibi pek çok olumsuz sağlık koşulunu iyileştirdiği bilindiği için, zayıflamaya etkisi de merak edilerek hayvanlarda ve insanlarda omega-3 yağ asitleri ve kilo verme ilişkisi araştırılmaya başlanmıştır.

Balık Yağının Kilo Vermeye Etkisi

Balık yağının kilo vermeye olan etkileri araştırıldığında farklı sonuçlarla karşılaşılmıştır. 1999 yılında "American Journal of Clinical Nutrition"da yayımlanan rapora göre, aşırı kilolu kişilerde balık yemenin ve balık yağı kullanmanın zayıflamaya yardımcı olabileceği görülmüştür. MedlinePlus günde 260 mg. DHA ve 60 mg. EPA (balık yağında bulunan iki farklı omega-3 yağ asidi) içeren 6 gr. balık yağı almanın, egzersiz yapan kişilerin yağ oranını düşürebileceğini belirtmiştir.

Balık Yağı Zayıflatır mı?

DHA içeren balık yağı hapları, yağ hücresi olmayan hücrelerin yağ hücresine dönüşmesini engellemek için onları yok eder. Böylece vücutta yağ birikimi önlenmiş olur. Ayrıca genleri yeniden programlayarak karbonhidratların vücut tarafından parçalanmasını ve yağ olarak depolanmamasını sağlar. Omega-3 yağ asitleri metabolizmayı ve kan akışını hızlandırır. Tabi ki gerçek anlamda kilo verebilmek için balık yağı hapları, protein içeren bir diyet ile birlikte alınmalıdır ve düzenli egzersiz yapılmalıdır.

Balık Yağı ve Omega-3 Yağ Asitleri

Sağlığımız için gerekli olan ama doğal olarak vücut tarafından üretilemeyen Omega-3 yağ asitleri, gıdalardan ve supplementlerden alınması gerekir. İki çeşit Omega-3 yağ asidi bulunmaktadır: EPA (Eicosa pentaenoic acid) ve DHA (Docosa hexaenoic acid). Balık yağından üretilen EPA ve DHA kan basıncını (tansiyon) düşürmeye yardımcı olur. Omega-3 yağ asitleri, sağlık için faydalı olan çoklu doymamış yağlardır ve vücuttaki enflamasyonu azaltırlar. Damar sertleşmesini önleyerek ve kan yağları (trigliserid) seviyesini düşürerek, kalp krizi riskini azaltmaya da yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenler, insülin direncini azaltmaya yardımcı olur, eklem ve cilt sağlığına iyi gelir. Omega-3 yağ asitleri genel olarak vücudun yağ metabolizmasının daha iyi çalışmasını sağlar.

"Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir?" başlıklı makalemizi okuyarak, Omega 3 (Balık Yağı)'ün diğer tüm faydalarını öğrenebilirsiniz.

Balık yağı seçeneklerini inceleyip, satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top