İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Kompleks Protein
Kompleks Protein

Kompleks Protein

Devamını oku »
3 ürün listeleniyor.

Kompleks Protein Tozu Çeşitleri 

Protein, makro bir besin olarak kas gelişimi için önemli bir kaynak olmasının yanı sıra her besinde farklı formlarda bulunur. Orta - ileri seviyede spor yapanlar başta olmak üzere tüm sporcular, hem vücutlarının ihtiyaçlarını karşılamak hem de diyetlerine ya da besin toleranslarına uygun proteini alabilmek için ideal formları tercih eder. Kompleks protein tozu ürünlerinin temel amacı; işte bu kazein, whey, soya ve benzeri şeklinde değişen protein kaynaklarını tek serviste ve aynı anda vücuda sağlamak isteyen sporculara protein gereksinimlerini sağlamaktır.

Kompleks protein tozu çeşitleri; iki ve daha fazla protein kaynağını içeren, buna karşın tüm protein kaynaklarını içermek zorunda olmayan protein tozu ürünlerindendir. İçerdikleri protein türlerine göre farklı sindirilme ve emilim sürelerine sahip olan bu ürünler; genellikle geç ve hızlı sindirilen protein kaynaklarını bir arada sunarak gün boyu protein kazancı sağlar. Ayrıca glutamin, BCAA ve benzeri amino asitlerle ya da kas gelişimini iyi yönde etkileyen vitamin ve minerallerle desteklenen kompleks protein formülleri, protein sentezini hızlandırıp kas onarımına da katkıda bulunur.  

En İyi Kompleks Protein Tozu Markaları

Supplementler.com online mağazasında en güvenilir yerli ve yabancı markaların kompleks protein tozu çeşitleri yer alıyor. Kaliteli içerikleri ve köklü geçmişleri ile uzun yıllardır sporcuların favorisi haline gelmiş markaların yanı sıra, hammadde kalitesi ve içeriğindeki bileşen yüzdeleri ile etkili protein tozu çeşitleri üreten yerli markalar da geniş ürün yelpazesinde yer alıyor.

Weider, Scitec, Ronnie Coleman, QNT gibi global markaların uzun yıllardır ürettiği sporcu gıdası ürün yelpazesinde yer alan kompleks protein tozu ürünleri, yüksek kalite hammaddelerden sağlanan protein kaynaklarıyla antrenmanlardan daha iyi bir verim alınmasını sağlar. Sporcu gıdalarına talebin artmasıyla üretici markalar da artmaya başladı. Grenade, SIS, Muscletech, BSN ve benzeri markalar da global üreticilere alternatif ve kaliteli kompleks protein tozu çeşitleri üretmeye başladı.

Yerli üretimde ise kompleks protein tozu üreticisi markaların arasında Hardline ve Big Joy gibi bu alanda oldukça güçlü ve güvenilir marka alternatifleri yer alır. Sporcu besinleri alanında lider üreticilerin protein tozu çeşitlerine yer veren Supplementler.com fiziksel ve online mağazalarında sen de kendin için en iyi kompleks protein tozu çeşidini keşfedebilirsin.

Kompleks Protein Tozu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kompleks protein tozu seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan kaynağın kalitesi ve servis başına sunduğu içeriğin sporcunun ihtiyacını karşılamasıdır. Sertifikalı hammadde kaynaklarından üretilmiş protein tozu çeşitleri, antrenman verimini doğrudan etkiler. Hammaddeye ek olarak, karbonhidrat ve yağ oranları, içerdiği ilave vitamin ve mineral oranları ve elbette proteinden gelen BCAA profili de, dikkat edilmesi gereken etmenler arasında büyük rol oynar. Sporcunun antrenman türüne ve yoğunluğuna uygun protein tozu çeşidini seçmesi gerekir.

Seçimi etkileyecek en önemli faktörlerden biri ise servis sayısı ve servis başına düşen oranlardır. İçerdiği besin değerlerinin servis başına oranları sporcunun günlük alması gereken protein ve BCAA’yı karşılamalıdır.

Kompleks Protein Tozu Fiyatları 

Servis başına vücuda daha fazla protein kaynağı kazandıran ve böylece besin ihtiyacını gün boyunca karşılamayı başaran kompleks protein tozu ürünleri, doğal olarak yüksek fiyatlara sahiptir. Markaları, patentli ham maddeleri, servis sayıları, gramajları ve benzeri kriterlere göre fiyat skalası genişleyen bu ürünleri; sporcuların kendi ihtiyaçlarına göre seçmesi önemlidir.

3200 gram gibi uzun ömürlü kullanım sunan ürünlerin yanı sıra 480 gramlık paketlerde de sunulan kompleks protein tozu ürünlerini sen de protein tozunun güvenilir adresi Supplementler.com’da keşfedebilirsin. Hardline, Weider, Big Joy, Scitec, Muscletech gibi yerli ve yabancı markalara ev sahipliği yapan Supplementler.com’un online kataloğunda, kaliteli içerikleriyle öne çıkan en iyi kompleks protein tozu ürünlerine ulaşabilirsin. Gereksinimlerine uygun ürünleri %100 orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo imkânı ile satın alabilirsin.

 

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

Kompleks Protein Nedir?

Kompleks protein tozu; ikiden fazla protein türü içeren, farklı emilim ve sindirim sürelerine sahip olan protein tozu ürünlerinden biridir. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Kompleks Protein Tozu Nedir?

Kompleks Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Protein tozu çeşitlerinden biri olan kompleks protein tozu, protein açısından çeşitliliği ile daha fazla işleve sahiptir. İçeriğinde yer alan protein çeşitlerinin yanı sıra kompleks proteinlerde bulunan dallı zincirli amino asitler (BCAA) ve glutamin gibi yan ürünler de farklı sindirim ve emilim özelliklerine sahiptir. Bilgi bankası içeriğinde yer alan “Kompleks Protein Üstünlüğü” başlıklı bölümden detaylı araştırma bilgilerine ulaşabilirsin.

Kompleks Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Kompleks protein tozu ürünleri, farklı sürelerde emilim gösteren protein kaynaklarına sahiptir. Bu nedenle en ideal kazanım için sabah saatlerinde alınması ve böylece sindirim sürecinin gün boyunca sağlanması tavsiye edilir. 

Kompleks Protein Tozu Kullanımında Yaş Sınırı Var mı?

Protein tozu kullanımında olduğu gibi kompleks protein tozu kullanımı için de belli bir yaş sınırlamasına işaret eden bir araştırma sonucu bulunmuyor. Ancak yine protein tozu kullanımında olduğu gibi, çocukluktan yetişkinliğe geçiş yaşındaki genç sporcular, antrenman türüne ve yoğunluklarına göre kompleks protein tozu tüketebilirler. Protein tozu çeşitlerinin kullanımına dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için “Protein Tozu Kullanımına Ne Zaman Başlamalıyım?” başlıklı bilgi bankası içeriğine göz atabilirsin.

Kompleks Protein Tozları Hangi Boyutlarda Satılır?

Kompleks protein tozu çeşitleri her markada farklı servis sayısı ve gramaja sahiptir. BSN Syntha-6 Limited Edition ürünü gibi tek kullanımlık çeşitlerin yanı sıra, 106 servise sahip Weider Hardcore Whey veya 133 servislik Hardline Whey 3 Matrix gibi büyük gramajlı paketlerde satılıyor. Hijyenik kullanım ve kolay taşıma imkanı sunan küçük poşetlerde ya da büyük boyutta kutularda satılan kompleks protein tozu boyutlarını incelemek için tıklayabilirsin.

Kompleks Protein Tozu Nasıl Üretilir?

Kompleks protein tozu üretimi de protein tozu üretimi gibidir. Pek çok aşamadan geç protein kaynakları, önce ultrafiltrasyon teknolojileri ile bakterilerden arındırılır, ardından da bakteri kültürleri eklenerek ürünün pıhtılaşması sağlanır. Zararlı proteinlerin ayrılması için pastörize edilen ürün, birtakım filtrasyonlardan geçirilerek kristalleştirilir. Son olarak sıvı haldeki ürün toz hale getirilerek ambalajlanır.

 

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top