İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Zerdeçal Nasıl Tüketilir?

Zerdeçal olarak bilinen ve parlak sarı renge sahip olan otsu bitki birçok yarara sahiptir. Son zamanlarda zerdeçal üzerinde yapılan çalışmalar ile popülerliği artmıştır. Esas olarak köksapları ve kökleri için toplanan taze zerdeçal, bir başka bitkisel güç kaynağı zencefil ile yakından ilişkilidir.

Zerdeçalı yerel aktarlardan toz ve bitki halinde, takviye olarak Vitaminler.com'dan satın alabilirsiniz. Bu bitkiden uzun vadeli fayda elde etmenin en iyi yolu her gün yemeklerde ya da içeceklerde kullanmaktır. Takviye edici gıda olarak kullanacağınız zerdeçal ürünleri doğal beslenmeye detektir. Her bitkisel takviye de olduğu gibi zerdeçal kullanımı için de uzman hekiminize danışabilirsiniz.

Zerdeçal Tüketmenin 5 Farklı Yolu

Zerdeçalın birçok yönden faydalı olduğu bilinmektedir. Genel sağlık durumunu destekleyici ve bazı hastalıkları önleyici özelliklere sahip olduğu yapılan çalışmalarla gösterilmiştir. Zerdeçalı tüketmek için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

1. Altın Macun

Zerdeçalda bulunan kurkumin maddesi vücutta zayıf bir şekilde emilir. Karabibere keskin bir tat veren bileşik olan piperin zerdeçalın emilimini artırır. Yapılan araştırmalar, bu maddenin kurkumin emilimini %2000 artırabildiğini göstermektedir. Kurkumin suda az çözünürdür ve bu durum vücuttaki emilimini engeller. Ancak kurkumin yağlarda çözünebilmektedir. Bu yüzden zerdeçalı sağlıklı yağlar ile tüketerek vücut tarafından emiliminin artması sağlanabilir (2). Altın macun bu 3 ögeyi birleştirmektedir. Zerdeçal karabiber ve emilimini artırmak üzere zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı bir yağ ile karıştırılır. Bu şekilde zerdeçaldan maksimum verim elde edilebilir.

2. Altın Süt

Zerdeçal almak için daha lezzetli bir yol arıyorsanız altın süt iyi bir alternatif olabilir. Geleneksel olarak "Haldi Doodh" olarak bilinen zerdeçal sütü ya da altın süt, Hindistan'da sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tarifte zerdeçal, emilimini artırmak üzere sütün sağladığı yağ ve protein ile birleştirilmiştir. Zencefil, tarçın, karabiber gibi bazı bileşenler de zerdeçalın terapötik değerine katkıda bulunur.

3. Zerdeçal Çayı

Çay severler için, zerdeçal çayı bir tedavi seçeneği olarak değerlendirilebilir. Zerdeçalda bulunan kurkuminin suda çözünür olmadığını, ancak geleneksel olarak bir tedavi yöntemi olarak pek çok insanın zerdaçal kökü ya da zerdeçal tozu kaynatıp çay olarak tükettiğini biliyoruz. Araştırmacılar zerdeçal tozunun 10 dakika boyunca kaynatılmasıyla zerdeçalın çözünürlüğünde 3 kat artış gözlemlediklerini belirtmişlerdir.

4. Zerdeçal Yüz Maskesi

Zerdeçal nasıl kullanılır sorusu sıkça sorulmaktadır. Zerdeçalı normal bir şekilde tüketmenin yanı sıra bu bitkinin topikal olarak uygulanması da çeşitli yönlerden yararlıdır. Zerdeçalı cilt için kullanmanın kolay ve etkili yollarından biri zerdeçal yüz maskeleridir.

5. Evcil Hayvanlar için Zerdeçal

Birçok kişi genel sağlık durumu için ya da hastalıkları tedavi etmek için evcil hayvanlarına zerdeçal verir. Hayvanlara zerdeçal vermek için ayrı bir yöntem yoktur. Tek yapmanız gereken, kendiniz için aldığınız altın macunu evcil hayvanınızın diyetine eklemektir. Keskin tadını biraz olsun daha lezzetli hale getirmek için biraz su karıştırılması tercih edilir. Yemekle birlikle verilmesi idealdir.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top