İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Tribulus Gerekli mi?

Tribulus Terrestris Nedir?

Tribulus terrestris; gokshura, demir dikeni ve keçi başı olarak da bilinen küçük yapraklı bir bitkidir. Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgeleri dahil birçok yerde yetişmektedir. Geleneksel Çin tıbbı ve Hint tıbbında bitkinin hem kökü hem de meyvesi tıbbi olarak kullanılmaktadır.


Tribulus Faydaları Nelerdir?

  • Kalp sağlığını ve kan şekerini olumlu yönde etkileyebilir. (1,2)

  • Libidoyu artırabilir. (3,4,5)

  • Vücut kompozisyonunu geliştirir ve egzersiz performansını artırır. (6)

  • İdrar söktürücü işlevi görebilir ve idrar üretimini artırabilir. (7)

  • Anti-enflamatuar etkileri vardır. (8)

Ancak, tribulusun etkilerinin tam olarak anlaşılması için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. 

Tribulus Yan Etkileri Nelerdir?

Yapılan bazı araştırmalar, tribulus terrestris takviyesinin zararlı yan etkileri olmadığını göstermektedir. Ancak bu tarz takviyeleri kullanırken, tüm potansiyel riskleri ve yararları göz önünde bulundurmak önemlidir.

Tribulus 90 güne kadar düzenli olarak kullanıldığında ve günde 750 - 1500 mg dozları arasında alındığında olası güvenlidir. Ancak fazla alındığında nadiren mide ağrısı, mide krambı gibi semptomlara sebep olabilir. (9)


Tribulus Gerekli mi?

Sahip olduğu çeşitli yararlar göz önüne alındığında, tribulus kullanımının birçok alanda gerekli olduğunu söylemek mümkündür. Ancak, tribulus kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması, kullanırken de ürün üzerindeki kullanım talimatlarına uyulması tavsiye edilir.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 25.02.2019
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top