İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Karbonhidrat Tozu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Karbonhidrat Tozu Nedir?

Karbonhidrat tozu içerisinde glikoz bileşikleri bulunan takviye ürünlerdir. Bir saatten uzun süren ve dayanıklılık gerektiren çalışmalarda yorgunluğu geciktirici etki göstermektedir. Hızlı ve kolay hacimsel yapılaşma sağlar, vücudun yoğun enerji ihtiyacına kısa-orta-uzun süreli cevap verir.

Karbonhidrat tozları; protein, yağ, karbonhidratlar, mineraller, vitaminler, amino asitler ve çeşitli diğer takviyeleri içeren yüksek kalorili takviyelerdir.

Vücut geliştiriciler arasında kilo aldırıcı etkileri ile bilinmekte ve gitgide daha popüler hale gelmektedir. Sporcu beslenme programlarında özellikle kilo aldırıcı etkisi dolayısıyla kullanılmaktadır.

Karbonhidrat tozları, kas kütlesinin artmasına yardımcı olmak amacıyla protein, karbonhidratlar ve bir miktar yağ da sağlayan gıda takviyeleri olarak görev alırlar. Kilo alımını amaçlayan kişiler için günlük kalori alımını artırır.

Gainer nasıl ve ne zaman kullanılır merak ediyorsanız, ayrıntılı bilgi için edinmek “Gainer Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Kullanılmalıdır?” yazısını okuyabilirsiniz.

Karbonhidrat Tozu Kullanımı

Karbonhidrat tozlarının tek bir porsiyonu, 350 kaloriden 1200 kaloriye kadar değişen bir çeşitlilikte olabilmektedir. Protein miktarı ise 15 gram ila 65 gram arasında değişebilmektedir. Yani,  karbonhidrat tozları bir protein kaynağı olarak etki etse de, metabolizma hızı yüksek olan insanlar tarafından alınması tavsiye edilmektedir. Göreli olarak dengeli bir diyet yapmasına rağmen ortalama bir insan kadar kilo almak için karbonhidrat tozu kullanabilmektedir. Böylece, günlük dengeli bir besin alımı ile birlikte bu tip bünyeye sahip kişiler ciddi miktarlarda kas kütlesi oluşturmak için tercih edebilmektedirler. Karbonhidrat tozları bir sağlık uzmanının önerdiği veya yönlendirdiği bir egzersiz ve diyet programı eşliğinde su veya süt ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Süt ile karıştırılarak kullanılması emilimi yavaşlatmaktadır.

Karbonhidrat Tozu ve Kütle Kazanımı

Whey karbonhidrat tozları kütle kazanımını destekler ve yüksek bir oranda karbonhidrat içermektedir. Karbonhidrat tozları yoğun bir egzersiz için gerekli olan enerjiyi hızlı ve yeterli bir şekilde sağlar (1).

Whey karbonhidrat tozu peynir altı proteinlerini (Whey protein) de barındırmaktadır. Kütle kazanımı ve vücut geliştirme için kullanılan bir takviye olan Whey protein de içermesi kas kazanımına yardımcı olmasını sağlar. Karbonhidrat tozları egzersiz ve düzenli bir fitness programı ile alındığında, yağ depolamadan kas kütlesi yüksek bir vücut elde etmeye yardımcı olabilmektedir.

Karbonhidrat tozları kasların iyileşmesinde ve büyümesinde etkili sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Düzenli bir vücut geliştirme programı takip edildiğinde birçok faydası bulunmaktadır çünkü egzersiz yaparken kaslar hasar aldığı için iyi bir kas iyileşme süreci için karbonhidrat tozları onarıcı özellikler göstermektedir (2).

Karbonhidrat Tozu İçeriği

Gainer karbonhidrat tozu içeriğindeki mineraller ve vitaminler nedeniyle sağlıklı ve formda kalmaya yardımcı olabilmektedir. Vücut için önemli besin kaynaklarından olan farklı mineraller ve vitaminlerin iyi bir karışımını içermektedir.

Karbonhidrat tozları sağlıklı bir diyet programı için gerekli olan lifleri içermektedir. Lifler şişkinliği önler ve sindirimi düzenler. Karbonhidrat tozu kullanılırken uzmana ve doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top