İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Hidrolize Protein Nedir ?

Hidrolize whey proteini enzimatik hidroliz tekniği ile konsantre whey proteini veya izole whey proteininden üretilir.

Hidrolize whey proteini enzimatik hidroliz tekniği ile konsantre whey proteini veya izole whey proteininden üretilir. Bu üretim tekniği ile proteindeki peptit bağları ayrıştırılarak, proteinin önceden sindirilmiş gibi hareket etmesi sağlanır. Böylece hidrolize whey proteini ve içerisindeki amino asitler vücut tarafından çok daha hızlı emilir ve çok hızlı şekilde kana karışarak protein sentezler.

Hidrolize Protein

Söz konusu protein destekleri olduğunda, her zaman miktardan çok kalite önemlidir. Direnç egzersizleri ile belirli beslenme şekilleri birleştiğinde, vücudun nasıl ve ne zaman yeni kas dokusu oluşturduğu, her geçen gün hakkında daha fazla bilgi sahibi olunan bir konudur. Bilim insanları ‘hızlı’ emilimin aslında yeterince hızlı olmadığını fark etmiştir. Yoğun bir antrenmandan sonra kaslarınızın yeteri kadar gelişmesi için 90 dakika ila en fazla 2 saate kadar bir zamanınız vardır. Bu kısa zaman aralığında kas dokusunu onarmak ve yeni kas dokusu oluşturmak için, doğrudan kasları hedefleyen gıdalar tüketmeniz ve yüksek kaliteli amino asitler almanız gerekmektedir.

Çoğu protein tozu kompleks ve uzun zincirli amino asitler içerir ve bunların etkisini göstermesi yeterince hızlı bir şekilde olmaz. Bu yüzden sporcular, antrenmandan saatler sonra bile midelerinde protein sentezleme görevini yerine getirememiş amino asitlerle baş başa kalırlar ve yeni kas gelişimi fırsatı da kaybolmuş olur.

Günümüzde bu problemlerle uğraşmanın yerini artık çok hızlı şekilde kana karışan ve devrim yaratan bir buluşun eseri olan hidrolize proteinler aldı. Hatta yeni ultra-hidrolize proteinlerin gözle görülür bir şekilde gücü arttırdığı klinik deneylerde de ortaya çıkmıştır.

Ama önce neden kasların anabolik durumda kalması için amino asitlerin hızlıca kana karışmasının önemli olduğuna değinelim. İşte bu konuda bilim devreye giriyor.

Hidrolize Protein Kas Gücünde Artış Sağlıyor

Miami, Florida’da düzenlenen ve prestijli bir konferans olan American College of Sports Medicine’da, tüm endüstriyi sarsan bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Ünlü bir supplement üreticisinin sponsor olduğu bu araştırmada, markanın hidrolize whey ürünleri ile kas gücüne olan etkisinin ölçüldüğü bir deneyin sonuçları herkesi çok şaşırtmıştı. O zamana kadar sadece laboratuvar ortamında jenerik ürünlerle yapılan deneylerin sonuçlarını incelemek mümkünken, ilk kez bir markaya ait bir protein tozu ile deney yapılıyordu.

Bu araştırmada deneyimli vücut geliştiriciler 1 ay boyunca haftanın 6 günü üst ve alt gövdelerinin gücünü test etmeye yönelik egzersizler yaptılar. Deney süresi boyunca hidrolize whey proteini kullanan deneklerin kas güçleri ve dayanıklılıkları ölçüldüğünde, 15 günün sonunda %24 artış ve araştırmanın sonunda ise %32 artış görüldü. Kas güçlerinde artış olduğu gibi kas kütlelerinde artış ve yağ oranlarında da azalma olmuştu.

Tartışma konusu yaratan işe araştırmanın bu kadar kısa sürede böylesine ölçülebilir sonuçlar vermesi olmuştu. Hidrolize proteinlerin, antrenmandan hemen sonra kullanıldığında katabolik etkiyi azaltarak kısa sürede kasları onarmada etkili olduğunu söylemek mümkün.

Protein çeşitlerinden izole proteinin ne olduğunu öğrenmek için “İzole Protein Nedir?” yazısını okuyabilirsiniz.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top