İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Su Mu Sporcu İçecekleri Mi?

Su ve sporcu içeceklerinin aslında birbirlerinden ayrı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Antrenmanlarınızı geliştirmek için sporcu içeceklerine gereksiniminiz olabilir, özellikle de 60 dakikadan uzun süren egzersizler yapıyorsanız veya süresi az ama yoğun bir egzersiz programınız varsa sporcu içeceklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak hafif bir koşuya çıktıysanız sıvı ihtiyacınızı suyla karşılayabilirsiniz.

Ağır antrenmanlarda suyun yeterli olamayacağının bir nedeni de sodyum içermemesidir. Sodyum, vücudun su tutmasını yardımcı olur ve tuttuğu sıvının, kaslarınıza ve kanınıza ulaşmasını sağlar. Örneğin, uzun mesafe yarışlarında az da olsa meydana gelen hiponatremi (kanda sodyum azlığı) durumuna yakalanmamak için sık sık spor içeceğinizden küçük yudumlar almanız tavsiye edilir.

Sporcu içecekleri terle kaybedilen sıvının yanı sıra, mineral ve enerjinin bir kısmının da kazanılmasına yardımcı olur. Antrenman yoğunluğunuz fazlaysa ve sıcak havada uzun süreli egzersiz yapıyorsanız, suyun yanında sporcu içeceği tüketmenin yararları olduğu bilinmektedir. Bu arada ideal sporcu içeceğinizin şeker oranının 100 ml’de en fazla 6-8 gram ve şeker tipinin de früktoz değil glikoz veya sakaroz olmasına dikkat edin.

Güncellenme Tarihi : 19.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 25.08.2016
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top