İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Su Mu Sporcu İçecekleri Mi?

Su ve sporcu içeceklerinin aslında birbirlerinden ayrı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Antrenmanlarınızı geliştirmek için sporcu içeceklerine gereksiniminiz olabilir, özellikle de 60 dakikadan uzun süren egzersizler yapıyorsanız veya süresi az ama yoğun bir egzersiz programınız varsa sporcu içeceklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak hafif bir koşuya çıktıysanız sıvı ihtiyacınızı suyla karşılayabilirsiniz.

Ağır antrenmanlarda suyun yeterli olamayacağının bir nedeni de sodyum içermemesidir. Sodyum, vücudun su tutmasını yardımcı olur ve tuttuğu sıvının, kaslarınıza ve kanınıza ulaşmasını sağlar. Örneğin, uzun mesafe yarışlarında az da olsa meydana gelen hiponatremi (kanda sodyum azlığı) durumuna yakalanmamak için sık sık spor içeceğinizden küçük yudumlar almanız tavsiye edilir.

Sporcu içecekleri terle kaybedilen sıvının yanı sıra, mineral ve enerjinin bir kısmının da kazanılmasına yardımcı olur. Antrenman yoğunluğunuz fazlaysa ve sıcak havada uzun süreli egzersiz yapıyorsanız, suyun yanında sporcu içeceği tüketmenin yararları olduğu bilinmektedir. Bu arada ideal sporcu içeceğinizin şeker oranının 100 ml’de en fazla 6-8 gram ve şeker tipinin de früktoz değil glikoz veya sakaroz olmasına dikkat edin.

Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top