İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Kreatin Faydalı mı?

Kreatin Nedir?

Kreatin (kreatin monohidrat), hayvanlarda ve insanlarda, esas olarak kaslarda bulunan organik bir bileşiktir. Kreatin, temel olarak enerji sağlamaya yardımcı olur. Çoğunlukla sporcular tarafından egzersiz performansı ve kas kütlesini geliştirmek için kullanılır. Ulusal Collegiate Athletic Association (NCAA) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından onaylanmıştır ve vücut üzerindeki zararlı etkileri konusunda hiçbir tıbbi kanıt bulunamamıştır.

Kreatin Faydaları Nelerdir?

Kreatin, ATP depolarınızı doldurmaya yardımcı olur. ATP, hareket ederken vücudunuzun kullandığı enerjinin kimyasal formudur. Temel olarak kreatin, özellikle hızlı ve yoğun hareketler için daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olur. Vücudunuzda doğal olarak bulunan ve enerji oluşturmanıza yardımcı olan kimyasalların seviyelerini yükselterek çalışır. Bu sayede daha fazla ve daha sık antrenman yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte doktor verdiği takdirde Parkinson hastalığı, nöro rahatsızlıklar, depresyon ve yüksek kolesterol tedavilerinde destek olarak da kullanılır (1).

Kreatinin işleyişi ve yararları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Kreatin Nedir, Nasıl Çalışır?” makalesini okuyabilirsiniz.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 3.08.2018
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top