İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir

Futbol, Basketbol, Voleybol Gibi Spor Dallarında Kullanılabilen Supplementler

Takım sporlarında kreatin patlayıcı kuvvet için kullanılabilmektedir. Takım sporlarında beta alanin de kullanılabilecek takviyeler arasında sayılabilir.

İyi bir beslenme planı, antrenman ve performans gelişiminin vazgeçilmez bir unsurudur. Ancak yeterli bir beslenme düzeninin yanında iyi bir takviye programı da takım sporlarındaki performansa etki edecektir. Çoğu takım sporlarının ortak noktası ise her bir oyuncunun dayanıklılığının çok önemli bir yerinin olmasıdır.

Bu türden sporlar, yoğun bir efor ve performans gerektirmektedir. Bundan ötürü sporcuların sadece maçlar için değil, aynı zamanda dayanaklıklarını ve kuvvetlerini geliştirmek için de antrenman yapmaları gerekmektedir. İşte bu yüzden, bu yoğun antrenmanlar arasında hızlıca toparlanmalarına yardımcı olacak bir takviye planı, takımın performansının gelişmesine yardımcı olacaktır. 

Kreatin ve Beta Alanin

Takım sporlarında kreatin patlayıcı kuvvet için kullanılabilmektedir. Takım sporlarında beta alanin de kullanılabilecek takviyeler arasında sayılabilir. Kaliforniya Üniversitesi’nde sporcu beslenmesi direktörü olan Liz Applegate beta alaninin yorgunluğu geciktirdiğini belirtmektedir.

Magnezyum

Voleybol sporunda yüksek atlayışlar oldukça önemlidir. İyi bir servis ve blok için oyuncuların atlayış kabiliyetlerini geliştirmeleri gerekmektedir. Luciana Setara (deneysel beslenme alanında Brezilyalı bir besin bilimi araştırmacısı) magnezyum takviyesinin profesyonel voleybol oyuncularının fiziksel performansları üzerindeki etkilerini değerlendirmiştir. Dört haftalık çalışma boyunca 12 genç atlet günlük 350 mg magnezyum takviyesi almışlardır. Diğer grup (13 atlet) günlük 350 mg maltodekstrin kullanmıştır.

Araştırmada takviye öncesi ve sonrasında birçok değerlendirmeler yapılmıştır ve magnezyum takviyesi kullanan grupla kullanmayan grup arasında yukarı sıçrama konusunda büyük bir fark olduğu saptanmıştır. Magnezyum alan grup sıçrayışlarını 3 cm geliştirdiler ve bu sadece bir ayda gerçekleşti. Magnezyum kaslara enerji sağlama sürecine yardımcı olmaktadır ve böylece kas gelişimini arttırmaktadır.

Glukozamin ve Balık Yağı

Takım sporları için önerebileceğimiz takviyelere eklem sağlığını koruyan Glukozamin de önerilebilir. Balık yağında bulunan EPA ve DHA’nın da genel sağlığa ve eklemlere iyi geldiği bildirilmektedir.

Protein

Her spor dalında olduğu gibi takım sporlarında da whey protein tüketiminin kasların kendini yenilemesi için önemli bir besin desteği olmasıdır. Her bir vücut kilosu için günde ortalama 1,4 - 1,7 gram protein alımı tavsiye edilmektedir.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 24.08.2016
Paylaş
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA
disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top