İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sağlıklı Atıştırmalıklar
  4.  › 
  5. Protein Bar
Protein Bar

Protein Bar

Devamını oku »
40 ürün listeleniyor.

Protein Bar Çeşitleri

Sağlıklı bar markaları özellikle son yıllarda artan sağlıklı yaşam trendi ve spor bilincine uyarak sporcu gıdalarının çeşitlenmesi için üretim yapmaktadır. Protein barlar da bu talep üzerine farklı birçok içeriğe sahip çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. Birçok firma protein bar yapımında ana içerik olarak whey protein ya da soya proteini kullanmaktadırlar. Her iki protein çeşidi de atletlerin yağsız kas kütlesi edinmelerinde yardımcı olur. Protein tozu formunda da tüketilen bu içeriklerin toz olarak kullanıldığındaki emilim süresi barlara kıyasla çok daha kısadır; ancak kullanım şekilleri birbirinden çok farklıdır. Protein tozu düzenli kullanım gerektirirken protein barlar ara öğünde ya da günün herhangi bir saatinde tüketilebilen sağlıklı atıştırmalıklardır.

En iyi protein bar markaları arasında yıllardır sporcuların yanında olan ve protein tozu gibi önemli takviyeleri üreten markaların yanı sıra, sağlıklı yaşam trendi içinde yeni doğan ve sağlam adımlar ile sektörde adından sözettiren markalar da bulunmaktadır. Artan talep sağlıklı atıştırmalık alternatiflerinin çeşitlenmesini sağlamaktadır.

Sadece meyve, yer fıstığı ya da çikolata gibi aroma çeşitliliği değil, vitaminli protein bar, kolajen destekli protein bar gibi diğer fonksiyonel atıştırmalıkların da doğması sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlayan tatlı alternatiflerine ulaşmasını sağlamaktadır. Proteinli barlara ek olarak proteinli gofret ürünleri de sevilen atıştırmalıklar arasındadır.

Protein Bar Fiyatları

Protein bar fiyatları; aroma çeşitlerinden gramajlarına, markalarından içerdikleri ham maddeye kadar pek çok özelliğe göre değişebilir. Antrenman sonrasında ya da ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilen protein barları Supplementler.com üzerinden keşfedebilirsin. Birbirinden farklı markaların her bütçeye ve damak tadına uygun çeşitleri bulunuyor.

Multipower, Muscle Cheff, Uniq2go, Muscle Station gibi tanınan markaların yanı sıra Supplementler güvencesiyle üretilen protein bar çeşitlerinden damak tadına uygun olanı %100 orijinal ürün garantisi, ve üyelere özel pek çok farklı imkanlarla satın alabilirsin.


Sıkça Sorulan Sorular

Protein Bar Nedir?

Protein bar, yüksek proteinli içeriğe sahip, yan ürün olarak meyve ve yemiş çeşitleri de içerebilen genellikle besin içeriği sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış sağlıklı atıştırmalık çeşitleridir.1 Proteinden gelen güçlü besin içeriği pişman etmez ve aynı zamanda kalorisi raflarda görmeye alışık olduğumuz paketli gıdalara göre oldukça az olduğu için de tatlı krizlerinize en iyi gelebilecek alternatiflerdir. “Protein Barın Faydaları Nelerdir?” yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Protein Bar Nasıl Kullanılır?

Antrenmandan önce ya da sonra, ara öğünlerde, ya da protein karışımını hazırlayamayacağınız bir durumda protein barlarını tüketebilirsiniz. Ağırlık antrenmanları yapanlar üzerine yapılan bir çalışmada, vücutta kas kütlesinin artırılması ve kemiklerin normal fonksiyonlarının korunması için günde üç kez normal beslenme düzenlerine ek olarak protein bar tüketen katılımcıların, yağsız vücut kütlelerinde protein almayanlarla kıyaslandığında artış sağladıkları görülmüştür (*).

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Kaynakça:

1. Soy versus whey protein bars: effects on exercise training impact on lean body mass and antioxidant status. Nutrition Journal, 2004.

2. Composition of Food. Food Data Central, 2021

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top