İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sağlıklı Atıştırmalıklar
  4.  › 
  5. Protein Bar
  6.  › 
  7. Uniq2Go
Protein Bar

Uniq2Go Protein Bar

Devamını oku »
61 ürün listeleniyor.
Bu ürünler için stok tükenmiştir

Protein Bar Çeşitleri

Markalar özellikle son yıllarda artan kaliteli yaşam trendi ve spor bilincine uyarak, sporcu gıdalarının çeşitlenmesi için üretim yapmaktadır. Protein barlar da bu talep üzerine farklı birçok içeriğe sahip çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. Birçok firma protein bar yapımında ana içerik olarak whey protein ya da soya proteini kullanmaktadır. Protein tozu formunda da tüketilen bu içeriklerin toz olarak kullanıldığındaki emilim süresi barlara kıyasla daha kısadır; ancak kullanım şekilleri birbirinden farklıdır. Protein tozunu genelde düzenli kullanılırken protein barlar ara öğünde ya da günün herhangi bir saatinde tüketilebilen atıştırmalıklardır.

Sadece meyve, yer fıstığı ya da çikolata gibi aroma çeşitliliği değil, vitaminli protein bar, kolajen destekli protein bar gibi diğer fonksiyonel atıştırmalıkların da doğması, sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlayan tatlı alternatiflere ulaşımı sağlamaktadır. Proteinli barlara ek olarak proteinli gofret ürünleri de sevilen atıştırmalıklar arasında yer alır.


Protein Bar Fiyatları

Protein bar fiyatları; aroma çeşitlerinden gramajlarına, markalarından içerdikleri ham maddeye kadar pek çok özelliğe göre değişebilir. Antrenman sonrasında ya da ara öğünlerde atıştırmalık olarak tüketilebilen protein barları, Supplementler.com üzerinden keşfedebilirsin. Birbirinden farklı markaların her bütçeye ve damak tadına uygun çeşitlerini, farklı ödeme ve aynı gün kargo imkanından yararlanarak satın alabilirsiniz.


En İyi Protein Bar Markaları

En iyi protein bar markaları arasında yıllardır sporcuların yanında olan ve protein tozu gibi önemli takviyeleri üreten markaların yanı sıra, sağlıklı yaşam trendi içinde yeni doğan ve sağlam adımlar ile sektörde adından söz ettiren markalar da yer alıyor. Artan talep atıştırmalık alternatiflerinin çeşitlenmesini sağlıyor. Muscle Station ve Uniq2Go gibi pek çok markanın protein bar çeşitlerinden damak tadına uygun olanı, %100 orijinal ürün garantisi ve üyelere özel pek çok farklı imkan ile satın alabilirsiniz.


Protein Bar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protein bar seçerken öncelikle güvenilir markaların ürünlerine göz atmalısınız. Protein bar seçerken ürün içeriğine dikkat etmek ve içerikleri şeffaf bir şekilde belirtilmiş olan ürünleri tercih etmek önemlidir. Protein barların pek çok çeşidi olduğu için damak tadınıza, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize yönelik bir protein bar bulmak adına, supplementler.com üzerinden ürünleri detaylıca inceleyebilirsiniz.


Protein Bar Kullananların Yorumları

Protein bar ürünlerini kullanan kişiler, diğer ürünlerde olduğu gibi kullanıcı deneyimlerini Supplementler.com’un yorumlar bölümünde paylaşmaktadır. Ürünleri satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını okumak için bu bölümü inceleyebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Protein Bar Nedir?

Protein bar, yüksek proteinli içeriğe sahip, ayrıca meyve ve kuru yemiş çeşitleri de içerebilen, genellikle besin içeriği sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış atıştırmalık çeşidi olarak karşımıza çıkar. Proteinden gelen besin içeriğine sahip olurlar ve kalorileri genelde raflarda görmeye alışık olduğumuz paketli gıdalara göre azdır. Bu nedenle tatlı krizlerinde de tercih edilebilen alternatifler olarak yer alabilirler.

Protein Bar Nasıl Kullanılır?

Protein barlar genelde antrenmandan önce ya da sonra, ara öğünlerde ya da protein karışımının hazırlanamadığı durumlarda tüketilmektedir.

Kimler Protein Bar Kullanabilir?

Protein barlar genelde sporcular, tatlı ihtiyacını giderirken daha düşük kalorili seçeneklere yönelmek ve aynı zamanda protein almak isteyenler tarafından tercih edilir. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyesi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Protein Bar Ne İşe Yarar?

Sporcular beslenme düzenlerinde genelde protein oranı yüksek besinlere yer verir. Protein barlar ise protein oranları ile öne çıktıkları için sporcuların favori atıştırmalıkları arasında yer alırlar. Protein barların içinde C vitamini, çinko, demir ve kazein gibi farklı vitaminler, mineraller ve etken maddeler de yer alabilir.

Protein Barların Faydaları Nelerdir?

Bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek için Protein Barın Yararları Nelerdir? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Protein Bar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herhangi bir protein bar satın alırken; alınan ürünün güvenilir markalara ait olmasına ve ürünün orijinal olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod numaralarının yer alıp almadığı da öncelikle bakılması gereken konular arasında yer alır. Almış olduğunuz ürüne ait ambalajın tahrip edilmeden ve açılmadan size ulaşmış olması da önem arz eder.

Protein Bar Nereden Satın Alınır?

Protein bar ürünleri, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo ve besin değerleri gibi birçok bilgiyi de yine online mağazalar aracılığıyla öğrenmek mümkündür. Fiziksel mağazalarda yer alan satış temsilcileri aracılığıyla da ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair bilgi edinme şansı bulunmaktadır. Supplementler.com üzerinden ya da Supplementler’in fiziksel mağazaları aracılığıyla, protein bar satın alabilirsiniz.

 

Kaynakça:

1. Soy versus whey protein bars: effects on exercise training impact on lean body mass and antioxidant status. Nutrition Journal, 2004.

2. Composition of Food. Food Data Central, 2021


disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top