Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
Protein Tozu

Sadece Türkiye’de değil bütün Dünyada en çok herkesin bildiği proteinlerden biri olan Optimum Gold Standart serisi hem Whey hem Casein protein ürünleri ile sporculara “Altın Standartlarında (Gold Standart)”  bir kalite sunmaktadır. Uygun fiyatı sayesinde Optimum Gold Standart serisi uzun bir süre daha piyasanın en çok tercih edilen serilerinden biri olmaya devam edecektir. 

Devamını oku »

Optimum Protein Tozu

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr
Optimum Gold Standard Casein 1818 Gr
Optimum Gold Standard Casein 1818 Gr Kazein (Süt Proteini)
Optimum
Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 4540 Gr
Optimum Gold Standard Whey 450 Gr
Optimum Gold Standard Whey 450 Gr Whey Protein
Optimum
Optimum Gold Standard Whey 908 Gr
Optimum Gold Standard Whey 908 Gr Whey Protein
Optimum
Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram
Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram İzole Protein
Optimum
Optimum Pro Complex Protein 1440 Gr
Optimum Pro Complex Protein 1440 Gr Kompleks Protein
Optimum
Optimum Gold Standard Whey 30.4 Gr Tek Kullanımlık
Optimum Gold Standard Whey 2273 Gr + Optimum Glutamine 630 Gr
Optimum Gold Standard Whey 2273 Gr + Optimum Micronize Creatine 300 Gr
Optimum Lean Whey High-Protein Powder 465 Gr
Optimum Platinum Hydro Builder 520 Gr
Optimum Platinum Hydro Builder 520 Gr Kompleks Protein
Optimum
Optimum Platinum Hydro Builder 2080 Gr
Optimum Platinum Hydro Builder 2080 Gr Kompleks Protein
Optimum
Optimum Oats & Whey Flapjack 70 Gr
Optimum Lean Whey High-Protein Powder 26 Gr
Orta Seviye Kas Kombinasyonu
Orta Seviye Kas Kombinasyonu Whey Protein
Optimum
Optimum Gold Standard Whey 2273 Gr + Optimum L-Carnitine Shot 12 Adet
Optimum Complete Protein 2000 Gr
Optimum Complete Protein 2000 Gr Kompleks Protein
Optimum
Optimum Gold Standard Whey 30.4 Gr Tek Kullanımlık 24 Adet
Optimum Oats & Whey Flapjack 70 Gr 12 Adet
Optimum Lean Whey High-Protein Powder 26 Gr Tek Kullanımlık 24 Adet
Optimum Performance Whey 1950 Gr
Optimum Performance Whey 1950 Gr Whey Protein
Optimum
Optimum Gold Standard Casein 1 Paket 33 Gr
Optimum Gold Standard Casein 1 Paket 33 Gr Kazein (Süt Proteini)
Optimum

Kişinin kullanım ihtiyacına ya da zamanına göre protein tercihi değişmektedir.

Tavsiye edilen günlük protein tüketimi kullanıcının kilosu başına 1,5-2 gram arasında değişmektedir (75 kg ağırlığında spor yapan bir kişi günde ortamala 100-150 gram arası protein tüketmelidir.

Protein tozu ürünlerini vücut geliştiriciler, fitness ile ilgilenenler, yüzücüler, bisiklet ve dövüş sporcuları, futbolcu ve basketbolcular ve birçok sporcu, kas gelişimi için tercih etmektedir. Bunun yanında kilo kontrolü, sağlıklı beslenme, protein eksikliğini giderme gibi birçok sebep ile de protein tozunu tercih eden kadın ve erkek, genç ve yaşlı bir çok farklı insan grubu vardır. Tüm bu kişilere, protein tozu kullanmaları için diyetisyen, doktor, spor uzmanları, fitness antrenörleri tarafından da tavsiye verilebilmektedir.

Protein tozu fiyatları, içeriğindeki protein miktarları başta olmak üzere ağırlıkları (boyut, servis sayısı, vb), içerdiği vitamin, mineraller vb diğer maddelere göre çeşitlilik göstermektedir. Protein tozu, satın almayı düşünen bir kişi tüm bir kutunun fiyatına genel olarak bakarak karar vermek yerine sırasıyla içindeki protein oranına, servis sayısına ve servis başına maliyetine dikkat ederek ilerlemesi durumunda daha verimli bir karar vermiş olacaktır. Bunları değerlendirirken de günlük alması gereken protein miktarı hesabını yaparak satın alacağı ürünün kendisine ne kadar süre ile yeteceğini anlayabilir.

Örnek olarak; eğer spor yapıyor ve 70 kg iseniz günde 140 gr protein almanız gerekmektedir. Günlük tükettiğiniz öğünler ile (sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği) bir günde toplamda 80 gr protein alabildiğinizi düşünelim. Bu da, etkili kas gelişimi için o gün içerisinde 140 gr - 80 gr = 60 gr daha ek protein almanız gerektiğini gösterir. Kas gelişiminiz için ihtiyacınız olan proteini alabilmeniz için de protein tozu satın alabilir ve günde 60 gr alacak şekilde bu protein ürününü kullanabilirsiniz. Eğer günlük öğünlerinizden toplamda 110 gr protein alabiliryosanız da, 30 gr protein tüketmelisiniz demektir. Satın alacağınız protein tozunun 1 ölçeğinde 30 gr protein olacağını varsayarsak bu durumda günde 1 ölçek protein tozu kullanmanız yeterli olacaktır (eğer günde 60 gr eksiğiniz kalıyorsa da 2 ölçek protein tozu kullanmanız gerekmektedir). Bu durumda günde 1 ölçek kullanmanız gerektiğini varsayarsak, satın alacağınız protein tozu 60 servis olması ve her servisinde (1 ölçek) 30 gr olacağını varsayarsak, bu protein tozunu 60 defa kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak; 60 servislik (60 ölçek) bir protein tozu satın almanız durumında, bu protein tozunu günlük kullanım sayınıza/oranınıza göre ortalama olarak 30 ile 60 gün arasında kullanabilirsiniz.

Yukarıda verilen örnekler kişiden kişiye, kilosuna, spor yaptığı gün sayısına/yoğunluğuna, amacına göre (kas gelişimi, hacim kazanmak vb) değişiklik göstermektedir. Bu sebeple detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizdeki uzman kişilere email veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızdan da uzman kişilere ulaşarak, doğru protein tozu seçimi, kullanımı ve beslenme konularında yardım alabilirsiniz.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.