İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sporcu Vitaminleri
  4.  › 
  5. ZMA & Mineraller
  6.  › 
  7. Ampul
ZMA & Mineraller

Ampul

Devamını oku »

ZMA Nedir?

ZMA sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından sıklıkla tercih edilir. ZMA genellikle çinko, magnezyum ve B6 vitamini içeriğine sahip vitamin mineral takviyesidir. Doğal beslenme hayvansal ürünler ve bitkilerden de alabildiğimiz bu besinler, takviyeler ile vücutta desteklenebilir. ZMA içerisinde bulunan vitamin ve mineraller spordan alınan verim ve vücut geliştirme açısından önemlidir. Bu besinler kas, kemik ve bağışıklık ile ilişkilendirilmiştir.

ZMA Faydaları Nelerdir?

ZMA'nın faydaları için içerisinde bulunan besinleri incelememiz gerekir.

Çinko Nedir, Ne İşe Yarar?

Çinkonun günlük alım ihtiyacı 15 mg olarak belirlenmiştir.* Günlük ihtiyaç kadar çinko, yağ asitlerinin normal metabolizmasına, protein sentezine, kemiklerin korunmasına ve karbonhidrat metabolizmasına katkıda bulunur.

Magnezyum Nedir, Ne İşe Yarar?

Magnezyum, metabolizma faaliyetlerinin aktif olarak yürütüldüğü kalp, böbrek, kemik ve karaciğer gibi organlarda yoğun olarak bulunan bir mineraldir. Magnezyumun günlük alım ihtiyacı 375 mg olarak belirlenmiştir. Günlük ihtiyaç kadar alınan magnezyum, normal kas fonksiyonlarına, enerji oluşum metabolizmasına, protein sentezine, kemik ve dişlerin korunmasına katkıda bulunur.

B6 Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar?

B6 Vitamini (piridoksin), suda çözünür, ışığa ve alkali ortama duyarlı bir vitamindir. Günlük alım ihtiyacı 1,4 mg olarak belirlenmiştir.* Günlük ihtiyaç kadar alınan B6 vitamini, normal enerji oluşum metabolizmasına, protein ve glikojen metabolizmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Bu bileşenlerin kas gelişimi ve vücut fonksiyonları açısından önemi nedeniyle, spor yapanlar tarafından karşılanmalıdır. Ağır egzersizlerden kaynaklanan çinko ve magnezyum ve B6 vitamini seviyesindeki düşüşleri yeniden doldurmak için ZMA takviyelerinden destek alabilirsiniz.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top