İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Sağlıklı Atıştırmalıklar
  4.  › 
  5. Fıstık Ezmesi
  6.  › 
  7. Nuts'all
Fıstık Ezmesi

Nuts'all Fıstık Ezmesi

Devamını oku »

Fıstık Ezmesi Nedir?

Fıstık ezmesi sabah kahvaltısında ya da ara öğünlerde en çok tercih edilen atıştırmalık ürünlerden biridir. Fıstık ezmesi kalori açısından diğer atıştırmalıklara göre biraz yüksek kalır ancak bunun sebebi içerdiği yüksek sağlıklı yağ ve protein miktarıdır. Karbonhidrat oranı az olan, yüksek miktarda lif içeren bu ürünler sporcu beslenmesinin yıllardır önemli br parçası olmuştur. Tüm dünyada en çok kabul gören atıştırmalıklardan biri olan fıstık ezmeleri şekersiz ve glutensiz seçenekleri ile de farklı diyet türlerine uygun ürünler tercih edenlerinlerin sevdiği yiyeceklerdir. Oda sıcaklığında kendi kavanozunda muhafaza edildiğinde uzun süre açılmadığı takdirde üstü yağ tabakası ile kaplanabilen fıstık ezmeleri yenilebilir durumdadırlar. Bekledikleri süreçte kendi doğal yağları yüzeye çıkar.

Bu ürünlerin sağlıklı yağ da dediğimiz doymamış yağ içeriği güçlüdür. Ayrıca yer fıstığı içeriğinden gelen kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir minerallerini de içerirler.

Fıstık Ezmesi Çeşitleri

Lif açısından zengin ve proteini yüksek yer fıstığı ezmeleri, oldukça akışkan formda olanların yanı sıra fıstık kreması formunda ve katı formda da bulunmaktadır. Parçacıklı fıstık ezmeleri de popüler ürünler arasındadır. Saban kahvaltısında spor öncesi enerji toplamak isteyenlerin yanı sıra sağlıklı kek alternatifleri içerisinde tariflerine fıstık ezmeleri ekleyenlerin sayısı her gün artmaktadır. Sporcu beslenmesi için önemli bir yere sahip olan bu ürün, sağlıklı beslenme ile ilgilenen ve sağlıklı tarifler üreten kişilerin de en çok kullandığı malzemelerden biri haline gelmiştir.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top