İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için Teste Başla

Zayıflamakistiyorsun ?

Yağ Yakmak

Kas gelişimini hızlandırmak mıistiyorsun ?

Kas Gelişimi

Kilo ve Hacim mi kazanmak istiyorsun ?

Kilo ve Hacim

Yeni mibaşlıyorsun ?

Başlangıç

Geliştirme aşamasında mısın ?

Orta

Daha fazlasını mı istiyorsun ?

İleri

İhtiyaçlarına göre, sana özel ürünleri görmek için

Ürünleri Getir
  1. Supplementler
  2.  › 
  3. Protein Tozu
  4.  › 
  5. Et Proteini
Et Proteini

Et Proteini

Devamını oku »

Et Protein Tozu Çeşitleri

Protein kaynağı arayanlar için kırmızı et en önemli hayvansal protein kaynaklarındandır. Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi neticesinde elde edilir. İşlenme sırasında da et içindeki yağ, kolesterol ve faydalı olmayan besinler ayrıştırılır. Bu sayede kırmızı etten karşılanacak protein ihtiyacına destek olurken, gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinin de tüketilmemesine imkan tanır. 

Kırmızı etten alınan protein, spor yapanların en önemli besin maddelerinden biridir. Kırmızı et tüketilerek et proteini ihtiyacı elbette karşılanabilir. Fakat sporcular için gereken protein miktarının karşılanabilmesi için tüketilmesi gereken kırmızı et miktarı, vücutta olumsuz etkiler yaratabilecek kadar çoktur. Buna karşılık beef protein tozu olarak da raflarda gördüğümüz et protein tozları, ideal bir alternatiftir.

Burada devreye izole protein tozları girer.  İzole et proteini, en yağsız ette bile bulunan ve faydalı olmayan besinlerden izole olmuş et protein tozudur. Amerikan menşeli et proteini takviyeleri, Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’ndan onaylı etlerden üretilmektedir. Ayrıca Türkiye’de satışa sunulan tüm et protein tozları T.C. Gıda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayına ve iznine tabi olarak satılır.

Et Protein Tozu Fiyatları

Tüm protein tozu ürünlerinde olduğu gibi, et protein tozları da servis miktarına, içerik değerlerine ve markalarına göre birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Sporcular bu ürünleri bütçelerine uygun ürünü seçerek değil, antrenman öncesi ve sonrası ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak değerlere ve servis sayısına sahip et protein tozunu alarak tüketmelidir.

900 gram 2000 gram arasında değişen servis seçenekleri ve fiyatlarda et protein tozu ürünlerini, Muscletech, Scitec, Nutrend gibi dünyaca ünlü markaları bulabileceğin Supplementler.com’da pek çok alternatif %100 orijinal ürün garantisi ve sana özel indirimlerle seni bekliyor.

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Sıkça Sorulan Sorular

Et Protein Tozu Nedir?

Et protein tozu kırmızı etten elde edilen ve vücuda ihtiyaç duyulan proteini belirli servis miktarları ile sağlayan önemli bir sporcu besinidir. Et protein tozunun vücuda sağladığı protein miktarını et yiyerek vücuda kazandırmak, olumsuz etkilere sebep olur. Et tüketimi esnasında sporcuların bünyesine zarar verecek maddelerden ayrıştırılarak üretilen et protein tozu, sağlıklı bir alternatiftir.

Et Protein Tozu ve Whey Protein Tozu Arasındaki Fark Nedir?

Bilindiği üzere sporcular için en önemli takviyelerden biri olan Whey protein tozu sütten elde edilir. Sütte bulunan laktoza karşı duyarlı bünyeye sahip sporcular için kırmızı etten elde edilen et protein tozu ideal bir alternatiftir. Gluten içermediği için de tercih edilmektedir.


Kaynaklar:

1. “Characterising the muscle anabolic potential of dairy, meat and plant-based protein sources in older adults” Proc. Nutr. Soc., 2018 

2. “Acne and whey protein supplementation among bodybuilders” Dermatology, 2012

disclaimer İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.
Mobil görünüm için tıklayın.
Top